Jednym z hitów sprzedażowych naszego sklepu bez wątpienia jest elektryczne ogrzewanie podłogowe Wiper Sunfloor. Wysoka jakość w połączeniu z atrakcyjną ceną i dożywotnią gwarancją przyciągają wielu z was, którzy decydują się na ten rodzaj ogrzewania. W tym artykule postaramy się nieco przybliżyć proces montażu termostatu, który jest oferowany do naszego ogrzewania i przyjrzymy się niektórym jego funkcjom.

UWAGA. Mimo że instalacja została dokładnie opisana w instrukcji i jest stosunkowo łatwa, to powinna zostać wykonana przez wykwalifikowanego elektryka. Maty grzewcze i termostat zasilane są prądem sieciowym 230V. Niewłaściwe podłączenie zagraża bezpieczeństwu użytkowników oraz może prowadzić do uszkodzenia urządzenia. Odpowiedni montaż jest także podstawą prawa gwarancyjnego.

I INSTALACJA

a) przygotowanie – sprawdź dwa razy
Mając wstępnie rozplanowane położenie mat grzewczych, możemy przystąpić do wyboru miejsca montażu termostatu wraz z czujnikiem podłogowym. Pokojowe regulatory temperatury zazwyczaj umieszcza się blisko włączników światła na wygodnej wysokości do około 140-150 cm od podłogi. Pod uwagę wziąć trzeba łatwość doprowadzenia zasilania do termostatu oraz konieczność wycięcia w ścianie i podłodze bruzdy na kabel czujnika podłogowego i kabel zasilający mat grzewczych. Następnie, najlepiej przy pomocy otwornicy, wycinamy otwór średnicy odpowiedniej dla puszki elektrycznej dołączonej do zestawu. Dla łatwiejszej instalacji lepiej wyprowadzić nieco dłuższe kable. Zarówno przewód czujnika, jak i kable przyłączeniowe do mat można w razie potrzeby skrócić.

b) otwarcie termostatu – nic na siłę

Aby zapewnić sztywność i integralność obudowy przez długie lata użytkowania producent zastosował mocno trzymające klipsy zatrzaskowe. Aby poradzić sobie z otwarciem termostatu bez używania niepotrzebnej siły i nie uszkodzić obudowy warto użyć na przykład niewielkiego, wąskiego śrubokręta. Przekładając go przez otwór na śrubę montażową w tylnej części, uzyskamy dostęp do zatrzasków. Klipsy znajdują się na górze i na dole. Wystarczy je delikatnie odgiąć, trzymając pewnie główną część termostatu i bezpiecznie zdjąć ramkę.
Mając dostęp do portów i sugerując się schematem z instrukcji, podłączenie nie powinno sprawić problemów. Ramkę możemy przykręcić do puszki elektrycznej w ścianie i wpiąć w nią podłączony termostat uważając na kable.

II TERMOSTAT

a) wygląd - nowoczesny minimalizm
Termostat opis przycisków


b) opcje - wygoda i swoboda

Przy pierwszym włączeniu zostaniesz poproszony o ustawienie takich szczegółów jak data, godzina czy dzień tygodnia. Wprowadzenie prawidłowych danych jest istotne dla późniejszych harmonogramów grzania zgodnych z oczekiwaniami. Jeżeli od razu połączysz swoją aplikację Warmme z WiFi i dodasz w niej termostat, to ustawienia daty i czasu zostaną wczytane automatycznie z internetu.

Blokada ekranu
Jedna z bardziej przydatnych opcji szczególnie dla rodziców małych dzieci. Przytrzymując strzałkę w górę i przycisk środkowy jednocześnie przez 3 sekundy, możesz blokować i odblokowywać przyciski funkcyjne termostatu. Uchroni Cię to przed niepożądanymi zmianami ustawień temperatury.

Harmonogram grzania
Dzięki możliwości ustawienia harmonogramu grzania ustalisz w jakiś godzinach nikogo nie ma w domu i temperatura może zostać obniżona, a kiedy chcesz cieszyć się ciepłą posadzką. Możesz też wybrać tryb smart z pre-programowanym harmonogramem dla domu lub biura.

Czytnik zużycia
Termostat posiada funkcję wyświetlania procentowego zużycia prądu w określonym czasie. Dzięki temu będziesz mógł śledzić rzeczywisty pobór prądu i kontrolować efektywność wprowadzonych ustawień grzania.
Przykład:
Zużycie wynosi 20%, a zainstalowana moc ogrzewania to 300W.
20% x 300W = 60W na godzinę
60W x 24h = 1440W zużywane na dzień

Czujnik otwartego okna
Przydatna opcja dla zapominalskich lub właścicieli biur i innych obiektów użyteczności, którzy mogą chronić się przed niegospodarnością cieplną użytkowników. Dzięki czujnikowi powietrznemu zamontowanemu w obudowie termostatu nagły spadek temperatury w pomieszczeniu zostanie wykryty i termostat dla oszczędności wyłączy grzanie na 15 minut.

Ochrona przed zamarzaniem
Dzięki tej funkcji system nie dopuści do całkowitego wychłodzenia pomieszczenia. Ponowne rozgrzewanie posadzki do temperatury roboczej będzie znacznie szybsze. W tym trybie
maksymalna temperatura wynosi 15°C.

Zachęcamy do instalacji aplikacji Warmme (dostępne zarówno dla iOS jak i Android), dzięki której wygodnie i łatwo możesz obsługiwać funkcje termostatu. Aplikacja daje także możliwość sterowania wieloma termostatami z jednego miejsca. Należy jednak pamiętać, że zarówno termostat, jak i telefon z aplikacją muszą być podłączone do tej same sieci Wi-Fi.

Jeżeli masz pytania lub chcesz uzyskać wycenę, zapraszamy do kontaktu!