Wybierając odpływ liniowy lub brodzik dojdziesz także do momentu wyboru wzoru kratki odpływowej. Z pozoru błahe zadanie może mieć decydujący wpływ na ostateczny wygląd prysznica. Na co zwrócić uwagę? Czy więcej otworów oznacza lepsze odprowadzanie wody? Czy każda kratka będzie tak samo wytrzymała? Co jeśli wygląd kratki mi się znudzi?

Każdy rodzaj kratki oferowany do naszych odpływów jest wykonany z takiej samej stali co sam odpływ. Każdy model spełnił normy związane m.in. z wytrzymałością na nacisk, zmiany temperatur czy wpływu na przepustowość. Dlatego decydując się na którąkolwiek z kratek możesz mieć pewność, że każda będzie jednakowo wytrzymała i nie spowolni odprowadzania wody.

PURE
Zdecydowanie najbardziej popularny wzór kratki. Kratka Pure została specjalnie zaprojektowana do wypełnienia jej płytkami. Dzięki temu uzyskamy elegancki, minimalistyczny i niemal niewidoczny odpływ. Wokół kratki pozostaje jedynie szczelina, która równie sprawnie co inne kratki będzie odprowadzała wodę. Płytkę można przykleić zarówno przy pomocy elastycznej zaprawy klejącej jak i kleju montażowego. Przestrzeń między płytką, a kratką najlepiej wykończyć silikonem w kolorze fugi. Dla uzyskania właściwego efektu należy zadbać o to, aby kafelka nie wystawała zbyt wysoko ponad odpływ. Kratka odpływowa do wykafelkowania Pure jest nieco bardziej wymagającą opcją, ale elegancki efekt końcowy wynagradza dodatkową pracę.

Wiper Premium Pure

PONENTE
Jest to drugi najczęściej wybierany wzór kratki. Kratka Ponente jest najprostszym wzorem, który nie posiada żadnych dodatkowych otworów i udziwnień. Jest to jednolity, płaski kawałek stali, który podobnie jak Pure pasuje do minimalistycznego, stonowanego typu wystroju. W tym przypadku instalacja ogranicza się jedynie do odklejenia folii zabezpieczającej i wsadzenia kratki do odpływu. Jednak to właśnie przy tym wzorze kratki rodzaj wykończenia stali (szlif, poler lub mat) będzie najbardziej widoczny.

Wiper Premium Ponente

MISTRAL
Jedna z chętniej wybieranych kratek spośród tych wzorzystych. Kratka Mistral posiada wzór w postaci różnej wielkości otworów. Co bardzo istotne otwory nie są wycinane, a wybijane. Dzięki temu wszystkie krawędzie otworów są minimalnie zaokrąglone do środka dzięki czemu nie trzeba szlifować każdej dziurki osobno, aby miała gładką krawędź. Wszystko to przyspiesza proces produkcji i daje lepszy produkt końcowy. Wygląd kratki może nawiązywać do bąbelków powietrza w wodzie i powinien pasować do niejednej łazienki.

Wiper Premium Mistral

SIROCCO
Kratka Sirocco jest wzorem produkowanym w taki sam sposób jak Mistral. Jest to jednak znacznie bardziej uporządkowany wzór w postaci kilku rzędów kwadratowych otworów. Tak jak wszystkie pozostałe kratki jest szlifowany z obu stron i na wszystkich krawędziach tak żeby pozbyć się wszelkich ostrych krawędzi dla bezpieczeństwa użytkownika.

Wiper Premium Sirocco

ZONDA
Kolejny bardzo prosty, uporządkowany wzór w postaci poprzecznych pasków. Kratka Zonda to wzór bardzo szeroko stosowany również przez innych producentów. Neutralny wygląd, często wybierany przez firmy do pryszniców na basenach, siłowniach itp.

Wiper Premium Zonda

TIVANO
Jest to miks dwóch podstawowych kształtów geometrycznych. Kratka Tivano posiada grupy kwadratów i prostokątów. Oryginalny wzór, który albo od razu Ci się spodoba albo będzie pierwszym którego odrzucisz.

Wiper Premium Tivano

Pamiętaj, że którejkolwiek kratki nie wybierzesz są one wymienne między sobą. Dlatego nawet jeżeli po jakimś czasie wzór Ci się znudzi to możesz zamówić inną.