Główną przyczyną rozwoju technologii w sektorze wyposażenia domowego jest zamiłowanie ludzi do wygody. Dodając do tego szybkie tempo życia i dobrą dostępność produktów uzyskamy wiodący trend w wyborze wyposażenia do łazienek. Poniżej znajdziecie listę produktów, których przynajmniej część powinna znaleźć się w każdej prawdziwie nowoczesnej łazience.


PRYSZNIC

Jeżeli zamiast wanny zdecydujecie się na prysznic to najbardziej nowoczesnym i jednocześnie ponadczasowym rozwiązaniem będzie prysznic bez progu. Nieustannie rosnący popyta na takie rozwiązanie, jest niezaprzeczalny. Wygoda użytkowania i utrzymania takiego rozwiązania jest nie do pobicia. Żeby uzyskać taki prysznic, można zastosować gotową płytę prysznicową lub zamontować w posadzce samodzielny odpływ.
W częstotliwości wyboru odpływów posadzkowych górują odpływy liniowe. Oferują one lepszy odbiór wody i ciekawszy wygląd. Obecnie istnieje bogata różnorodność odpływów liniowych, które można dopasować do swoich potrzeb pod względem głębokości posadzki, wielkości prysznica czy materiału wykończenia posadzki.

Projektując prysznic typu walk-in najlepiej zdecydować się na pojedynczą szybę prysznicową. Minimalistyczne rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w nowoczesnym stylu wystroju i będzie najłatwiejsze do utrzymania. Odpowiednio wykonane spady na posadzce i dostateczny rozmiar prysznica powinny wystarczająco zatrzymywać wodę przed rozlewanie się po łazience podczas kąpieli. Wybierając szybę, warto zwrócić uwagę na to, czy została ona pokryta nowoczesną powłoką hydrofobową. Znacznie ułatwi to utrzymanie szyby w czystości.


OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Kolejny niemal obowiązkowym elementem nowoczesnej, luksusowej łazienki jest ogrzewanie. Żeby nie psuć minimalistycznego wystroju, wystającymi ze ściany kaloryferami musicie zaopatrzyć się w elektryczne ogrzewanie podłogowe. Cieniutkie maty, które można utopić w warstwie kleju pod kafelkami, będą zupełnie niewidoczne, znacznie bardziej skuteczne niż tradycyjny kaloryfer i dostępne na każde zawołanie. Jedynym elementem zdradzającym taki typ ogrzewania w łazience będzie niewielki, elegancki sterownik temperatury.


KRANY

Wybierając baterie prysznicowe i umywalkowe, również warto zainwestować w technologię. Krany z precyzyjną regulacją temperatury są dostępne na rynku od lat, dobrze przetestowane i po prostu bardzo wygodne. Jeżeli macie możliwość wybrać takie baterie w wersji podtynkowej tym lepiej. Idealnie wpiszą się w nowoczesny minimalizm.


PODGRZEWANE LUSTRO

Niedocenianym gadżetem wyposażenia łazienkowego jest nieparujące lustro. Stosując matę grzewczą przyklejaną pod lustro lub gotowe lustro z taką opcją zupełnie zapomnisz o takim problemie po gorącej kąpieli.


SEDES

Wisząca miska sedesowa z podtynkowym zbiornikiem to obecnie standard. Takie rozwiązanie wygląda zdecydowanie bardziej schludnie i będzie lepiej pasowało do nowoczesnego wystroju niż tradycyjny sedes. Jednak i w tym przypadku technologia poszła do przodu. Od jakiegoś czasu popularyzują się podgrzewane deski sedesowe z dodatkowymi opcjami. Mając podgrzewaną podłogę i lustro przykro byłoby siadać na zimnej desce. Kosztem znacznie odbiegają od standardowych desek, jednak oprócz podgrzewania mogą oferować także funkcję bidetu z regulacją pozycji, temperatury i siły strumienia za pomocą przycisków, a nawet lewatywę...