FOLIA GRZEWCZA POD PANELE PODŁOGOWE

Chcesz elektryczne ogrzewanie podłogowe, ale nie chcesz glazury w salonie? Posadzki są już gotowe i nie chcesz podnosić ich poziomu dodatkową wylewką? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie folia grzewcza pod panele.

CO TO TAKIEGO?

Folia grzewcza to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które można stosować wszędzie tam, gdzie standardowe maty grzewcze z kablem są trudne lub niemożliwe do zastosowania. Podstawę stanowi cienka elastyczna folia, na której nadrukowane zostały grafitowe paski zakończone płaskimi przewodami miedzianymi. Paski grafitu stawiają opór dla prądu, dzięki czemu rozgrzewają się, oddając ciepło podłodze. Dzięki takiemu rozwiązaniu folia jest bardzo cienka (poniżej 0,5 mm), a jednocześnie wystarczająco wytrzymała i elastyczna, żeby móc służyć latami. Folie grzewcze to popularne rozwiązanie w technice grzewczej i jej różne rodzaje używane są nie tylko do ogrzewania podłogowego, ale także do blatów roboczych, luster, terrariów, siedzeń itd. Dzięki modułowej konstrukcji jest możliwość samodzielnego docięcia folii zwykle co około 20 cm. Daje to szansę dokładnego dopasowania do wielkości pomieszczenia. Folia grzewcza pod podłogi pływające jest łatwa w instalacji i w zależności od mocy i potrzeb może stanowić dodatkowe lub główne źródło ogrzewania. My proponujemy matę Wiper Sunfloor o optymalnej mocy 120W/m2. Dostępna jest zarówno w pełnych zestawach z okablowaniem, folią paroizolacyjną, podkładami, jak i termostatem, a także osobno.

JAKIE SĄ PLUSY?

Folię grzejną można zastosować wszędzie tam, gdzie trudno użyć mat grzewczych. Najlepiej sprawdzi się właśnie pod podłogami pływającymi. Można ją położyć na już gotowych posadzkach bez konieczności kucia i pokrywania systemu grzewczego wylewką betonową czy klejem.

Jednym z największych plusów jest minimalna grubość systemu. Łącznie z warstwą folii paroizolacyjnej system ogrzewania ma grubość zaledwie kilku kartek papieru. Doliczając piankowe podkłady pod panele (których i tak trzeba użyć) dedykowane do ogrzewania podłogowego, całość nie wyniesie więcej niż 6,5 mm.

Dzięki odpowiedniej grubości podkładu całe okablowanie niezbędne do podłączenia folii może zostać łatwo schowane bez konieczności wycinania rowków w posadzce.

Folia grzewcza pod panele uzyskuje temperaturę około 35°C, co pozwala rozgrzać podłogę do przyjemnej temperatury, jednocześnie jej nie uszkadzając.

Ze względu na duże zagęszczenie pasków grzewczych, podłoga jest rozgrzewana jeszcze bardziej równomiernie niż w przypadku mat grzewczych z kablem.

JAKIE SĄ MINUSY?

Tak jak w przypadku każdego elektrycznego ogrzewania instalacja musi zostać wykonana przez wykwalifikowanego elektryka. Instalacja może wydawać się łatwa, jednak ze względu na zasilanie prądem 230 V montaż musi przeprowadzić i zatwierdzić osoba, która zna i jest świadoma wszystkich zagrożeń płynących z prac z takim napięciem oraz znająca zasady tworzenia połączeń elektrycznych, oraz montażu urządzeń.

Folia grzewcza pod panele nie jest w pełni uniwersalna i została przeznaczona do montażu suchego oznacza to, że zatopienie jej w posadzce nie jest polecane. W takich przypadkach zdecyduj się na maty grzewcze Wiper Sunfloor.

KTÓRY PRODUKT WYBRAĆ?

Rosnące zainteresowanie takim rozwiązaniem grzewczym spowodowało w ostatnich latach znaczne zwiększenie ilości produktów dostępnych na rynku. Dla wielu kupujących wybór właściwego produktu ze względu na moc, rozmiar i akcesoria będzie bardzo trudny. Kupując produkty, które instalowane będą w posadzce, zasilane prądem i odpowiedzialne za utrzymanie komfortu cieplnego w domu nie powinny być wybierane tylko ze względu na cenę. Najtańsze produkty mogą okazać się najgorszym wyborem.

Dla naszych klientów wybraliśmy optymalną moc i rozmiar folii grzewczej oraz stworzyliśmy gotowe zestawy ze wszystkimi akcesoriami potrzebnymi do montażu ogrzewania pod panele. Oczywiście, jeżeli chcesz kupić poszczególne elementy osobno, również jest taka możliwość. Dlatego po folię grzewczą zapraszamy do działu FOLIE GRZEWCZE.

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.