Jak wyczyścić płytki zaraz po montażu? Poznaj skuteczne sposoby!

Odpowiednie sprzątanie zaraz po remoncie jest kluczem do utrzymania czystości w pomieszczeniu w późniejszym czasie. Im staranniej i dokładniej o to zadbamy tuż po zakończeniu prac remontowych, tym mniej pracy będzie nam zajmować każde kolejne sprzątanie. Kolejną zaletą będzie estetyczne i czyste wnętrze, bezpieczne dla nas i naszych bliskich.

Zawsze po remoncie pozostają na naszych płytkach, meblach, oknach czy sanitariach zabrudzenia z farb, cementu, kurzu czy kleju. Przywrócenie pomieszczenia do porządku po remoncie zajmuje nam znacznie więcej czasu niż standardowe sprzątanie. Zwykłe mycie podłogi trwa kilka minut, a po zakończeniu prac potrafimy umyć podłogę nawet 3 razy i nadal widać białe smugi z pozostałości po cemencie lub szlifowaniu ścian.

Najprostszym sposobem na doprowadzenie wnętrza do czystości będzie kompleksowe i bardzo staranne sprzątanie tuż po remoncie. Pozostałości po farbach najlepiej zmywa się bezpośrednio po zakończeniu malowania. Zabrudzenia nie są wtedy jeszcze mocno zaschnięte, a więc czyszczenie nie będzie dla nas dużym wysiłkiem.

Montaż płytek również pozostawia nam wiele zabrudzeń, które często trudno usunąć. Ostatni etap płytkowania, jakim jest wypełnienie spoin między kafelkami powoduje najwięcej zabrudzeń, jednak to ile wysiłku będziemy musieli włożyć w pozbycie się ich zależy również od pracy naszego fachowca.

Tak samo jak w przypadku malowania, wszelkie zabrudzenia usuwane od razu po skończeniu prac montażowch można usunąć z łatwością. Do czyszczenia kafelków najlepsze są zasadowe środki czystości. Pamiętaj jednak, aby używać ich z umiarem, ponieważ zbyt duża ilość preparatów pozostawia smugi i zacieki.

Wybierając narzędzia do pomocy w czyszczeniu unikaj ostrych gąbek, czyścików lub innych narzędzi, które mogą powodować uszkodzenie struktury powierzchni kafelek. Nie wybieraj również środków czystości o kwaśnym odczynie.

Jednym z popularnych produktów do mycia okien i kafelek jest ocet, jednak częste używanie octu może być powodem zmatowienia powierzchni naszego materiału wykończeniowego. Ocet jest produktem o kwaśnym odczynie.

Kafelki dobrze się zmywa wodą z dodatkiem szamponu do włosów. Niektórzy preferują mycie kafelek wodą z płynem do naczyń. To rozwiązanie oczywiście złe nie jest, jednak płyn do naczyń trzeba naprawdę dokładnie spłukać, aby nie zostawiał nalotu i zacieków. Oznacza to, że najlepiej po umyciu podłóg wodą z płynem do naczyń konieczna jest wymiana wody i ponowne umycie podłóg.

Do nabłyszczania kafelek idealnym środkiem jest olej lniany. Po umyciu kafelek, jako ostatni element w ich czyszczeniu warto wykonać pielęgnację. Wypoleruj płytki z odrobiną oleju lnianego. Twoje kafelki będą błyszczeć i pięknie wyglądać.

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.