JAKĄ ŚCIANKĘ PRYSZNICOWĄ WYBRAĆ?

Żeby zbudować elegancki, nowoczesny prysznic typu walk-in potrzebujesz zasadniczo trzech elementów. Odpływu lub brodzika (o nich możesz poczytać na przykład TUTAJ lub TUTAJ). Baterii i oczywiście ścianki prysznicowej. Ponieważ w naszej ofercie już wkrótce zagoszczą wyjątkowe ścianki prysznicowe Wiper Verre, w tym artykule skupimy się właśnie na wyborze tego elementu i przy okazji przedstawimy specyfikację naszej propozycji.

Uchwyt kabiny Wiper VerreRODZAJE

Rodzajów ścianek prysznicowych jest wiele. Otwarte, zamykane, w kształcie litery L, otwarte z dwóch stron… My proponujemy klasyczną, prostą ściankę jednostronnie otwartą. Jest to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów i najczęściej spotykany w minimalistycznych, eleganckich łazienkach. Ścianka prysznicowa montowana jest do ściany przy pomocy profilu i dodatkowo posiada poprzeczkę stabilizującą przy drugim końcu, montowaną do prostopadłej ściany. Takie rozwiązanie daje przede wszystkim przestronność i wygodę użytkowania. Brak drzwi to mniej zakamarków i elementów do czyszczenia oraz znacznie mniej potrzebnego na ruch skrzydła miejsca. Odpowiedni montaż i ustawienie baterii natryskowej pomoże zabezpieczyć otwartą część kabiny przed zachlapaniem łazienki. Wyjątkowo wymagający użytkownicy mogą zastosować ściągaczki do wody po skończonym prysznicu lub położyć przed wejściem matę łazienkową. Na przykład bambusowa mata prysznicowa jest często funkcjonalnym dodatkiem, który jednocześnie stanowi dopełniający element wyposażenia minimalistycznej łazienki. 

MONTAŻ

W porównaniu do pozostałych elementów otwartej kabiny prysznicowej walk-in, montaż szyby prysznicowej jest łatwiejszy, szybszy i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Cały zestaw zwykle składa się z trzech głównych elementów i kilku akcesoriów montażowych. Na przykład kupując proponowaną przez nas kabinę Wiper Verre Bright lub Black oprócz szyby prysznicowej w paczce otrzymasz specjalny profil montażowy i poprzeczkę stabilizującą. Zarówno poprzeczka, jak i profil posiadają regulację, dzięki której dopasujesz ściankę idealnie do swojej łazienki. Profil posiada ponad centymetrowy zakres do niwelowania krzywizny. Dzięki temu bez problemu wypoziomujesz szybę, a poprzeczkę ze standardowych 120 cm można dociąć do wymaganej długości. Oba elementy posiadają w zestawie dedykowane kołki montażowe i klucze więc pozostaje jedynie wywiercić odpowiednie otwory i przykręcić wszystkie wsporniki. Następnie przy pomocy dołączonego przyrządu zabezpieczysz szybę w profilu, wykorzystując specjalną uszczelkę z zestawu akcesoriów. Na koniec pozostaje jedynie wykończenie łączeń ze ścianą i podłogą silikonem sanitarnym i gotowe.

Wiper Verre szyba hartowana

SZKŁO ESG

Szkło stosowane w szybach prysznicowych musi być hartowane. Proces hartowania nie tylko znacznie zwiększa wytrzymałość szyby, ale również jej bezpieczeństwo w przypadku stłuczenia. Jeżeli dojdzie do poważnego uszkodzenia, to szyba zamiast w tafle rozsypie się w drobne, nieostre kawałeczki. Znacznie zmniejsza to ryzyko skaleczenia. Dlatego szklane ścianki prysznicowe mogą być stosowane również w łazienkach, z których korzystają dzieci, czy osoby starsze lub niepełnosprawne. W kabinach prysznicowych walk-in najczęściej spotykaną grubością szyby jest 6 lub 8 mm. W przypadku ścianki Wiper Verre jest to szkło hartowane o grubości 8 mm. Szyba będzie nieco cięższa, ale jednocześnie bardziej solidna i sztywna.

Szyba prysznicowa Verre została jednostronnie pokryta specjalną powłoką hydrofobową, która uniemożliwia kropelkom wody osiadania na jej powierzchni. Krople ześlizgują się, pozostawiając szybę niemal suchą. Przy montażu trzeba zadbać, żeby strona zabezpieczona znalazła się oczywiście w wewnętrznej części kabiny. Dzięki takiemu rozwiązaniu woda nie będzie miała szansy odparować, zostawiając trudne do usunięcia osady z kamienia. Powłoka Active Shield znacznie ułatwia utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości bez konieczności szorowania.

SOLIDNE WSPORNIKI

W przeciwieństwie do wielu innych, tanich produktów, kabina prysznicowa Wiper Verre wyposażona jest w masywne, solidne uchwyty do montażu wspornika. Nadaje to elegancji i podkreśla wyższą jakość produktu. Dodatkowo okucia montażowe są obrotowe i posiadają szeroki zakres regulacji kąta (do 180 stopni). Oznacza to, że możliwy jest montaż poprzeczki pod nawet bardzo dużym kątem. Jest to szczególnie przydatne przy niestandardowych kształtach kabin prysznicowych walk-in lub wyjątkowo krzywych ścianach.

Większość ścianek prysznicowych objętych jest kilkuletnią gwarancją. W przypadku wszystkich produktów oferowanych przez firmę Wiper jest to aż 25 lat.

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.