NAJCIEKAWSZE TRENDY W PROJEKTOWANIU ŁAZIENEK NA 2020 ROK

Jak co roku projektanci prześcigają się w nowych pomysłach na wystroje wnętrz. Bazując na rosnącej popularności niektórych produktów tworzą coraz śmielsze rozwiązania i przedstawiają niesamowite przykładowe wizualizacje łazienek, z których wielu chętnie czerpie inspiracje. Poniżej prezentujemy wybrane ciekawe rozwiązania i motywy kolorystyczne, którymi warto zainspirować się przy projektowaniu swojej wymarzonej łazienki w nadchodzącym roku.

DOMINUJĄCE KOLORY
Przeglądając propozycje projektantów i producentów można wysnuć wnioski, że kolorami przewodnimi dla nadchodzącego roku będzie pastelowy róż i głęboka matowa czerń. Czerń obecna jest w naszych łazienkach w różnym stopniu już od kilku lat. Coraz częściej wybieramy czarne akcenty lub elementy wyposażenia. Nadszedł czas na całkowitą czerń. Wielkoformatowe czarne kafle do tego czarna umywalka, sedes i matowe czarne baterie. To wszystko delikatnie przełamane odrobiną naturalnego drewna lub dodatkami z polerowanej miedzi lub mosiądzu. Tak w nadchodzącym roku widzą nowoczesne łazienki projektanci.

Dużo bardziej odważny i zdecydowanie nie da każdego, jest łazienkowy róż. Zaczynając od małoformatowych kafli na przykład typu metro, przez pastelowo różową farbę po różowe designerskie dodatki takie jak blaty pod umywalkę, wieszaki lub fikuśne kaloryfery. Cały ten bajeczny pudrowy róż zaburzają jedynie złote lub białe dodatki. Opcja dla odważnych.

GOŁY BETON DALEJ W MODZIE
Obecność betonu architektonicznego w nowych łazienkach stale rośnie. Nic dziwnego ponieważ idealnie wpisuje się on w obecnie popularny minimalistyczny trend projektowania. Szary, schludny, surowy beton pasuje do większości typów wystroju i kolorów kontrastujących. Idealnie przypasuje do ascetyzmu szklanych ścianek prysznica walk-in i szczotkowanej lub polerowanej stali odpływu i armatury. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby szarość i jej spokój przełamać na przykład ciepłem naturalnego drewna.

OTWARTE PRYSZNICE TO PRZYSZŁOŚĆ
Coraz więcej osób decyduje się na otwarty prysznic bez brodzika tzw. walk-in. Taki wybór nie powinien dziwić, ponieważ bezprogowe rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Trend ten będzie tylko przybierał na sile, bo producenci oferują coraz więcej wygodnych w instalacji rozwiązań (jak na przykład gotowe płyty prysznicowe czy brodziki z konglomeratu). Prysznic taki pasuje zarówno do dużych jak i małych łazienek i bardzo łatwo dzięki niemu podkreślić nowoczesność wnętrza.

NOWOCZESNE WYPOSAŻENIE
Tak jak w branży samochodowej tak i w wyposażeniu wnętrz możemy zaobserwować pogoń za wygodą użytkowania i automatyzacją. Dlatego też, wielu producentów prezentuje na przykład automatyczne, bezdotykowe krany do zastosowania w domu. Od wielu lat obecne w przestrzeniach publicznych, głównie ze względu na higienę, powoli wdrażane są również w domach. W tym przypadku główną ich zaletą jest oczywiście wygoda użytkowania, ale także oszczędność i bezpieczeństwo.

POŁĄCZENIE NOWOCZESNOŚCI I NATURY
Jednym z najciekawszych połączeń zyskujących na popularności i proponowanych na przyszłe lata, jest przełamanie chłodnej nowoczesności ciepłem w postaci naturalnego drewna lub jego imitacji. Wspomnianą wcześniej głęboką posępną czerń lub surową szarość betonu świetnie rozjaśnią kafle imitujące drewno lub blat pod umywalkę z naturalnego drewna. Do tego zielona roślina nadająca się do warunków panujących w łazience i już jesteśmy o krok bliżej natury we własnym betonowym domu.

Finalnie najlepiej wybrać przede wszystkim to co nam się podoba. Należy również pamiętać o dopasowaniu wystroju swojej łazienki do pozostałych wnętrz. A na końcu, to wszystko i tak zweryfikuje budżet, który mamy do dyspozycji.

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.