NIE POPEŁNIJ TYCH BŁĘDÓW PODCZAS PROJEKTOWANIA I INSTALACJI PRYSZNICA BEZ BRODZIKA cz. 1

Nowoczesny prysznic typu walk-in to bez wątpienia coraz częściej stosowane rozwiązanie w naszych łazienkach. Przyciąga nas przede wszystkim nowoczesny, ponadczasowy wygląd, ale także łatwość użytkowania, optyczne powiększenie łazienki, możliwość zastosowania w bardzo małych łazienkach i tak dalej... Jednak przy projektowaniu i instalacji odpływu lub brodzika w podłodze czyha na nas sporo pułapek. Trzeba o nich wiedzieć, aby móc uniknąć problemów z użytkowaniem prysznica w przyszłości. Poniżej zestawienie kilku najczęściej popełnianych błędów.

"MAM ZA MAŁO MIEJSCA :("

Jednym z najczęściej popełnianych błędów już na etapie pomysłu jest przekonanie, że nie możesz w swojej łazience zrobić prysznica bez progu. Czasem łazienka może wydawać się wyjątkowo nieustawna lub za mała albo posadzka może wydawać się zbyt płytka. Jednak w większości przypadków to właśnie prysznic walk-in zajmuje znacznie mniej miejsca niż wanna czy nawet zwykła kabina. Ponadto nie trzeba ograniczać się do standardowego kształtu czy położenia w narożniku. Tego typu prysznic świetnie będzie pasował we wnękach czy nawet na środku ściany lub, bardziej futurystycznie, na środku dużej łazienki ograniczony jedynie szkłem z trzech stron.

BRAK ODPOWIEDNICH SPADKÓW

Jest to jeden z grzechów głównych, które można popełnić podczas budowania prysznica bez brodzika. Odpowiedni (minimum 2%) spadek w obrębie strefy prysznicowej zapewni właściwe odprowadzanie wody do odpływu. Stanie w kałuży brudnej wody znacznie obniży jakość kąpieli w naszym wymarzonym prysznicu. Dodatkowo przy właściwie wykonanych spadkach używanie ściągaczki do wody po każdej kąpieli nie będzie konieczne. Resztki wody powoli znajdą drogę do odpływu. Na szczęście na rynku istnieją rozwiązania, które wyręczają instalatorów w wykonaniu odpowiednich spadów. Gotowe płyty prysznicowe z fabrycznie montowanym odpływem i wyżłobionymi spadami to najlepsze rozwiązanie przy standardowym rozmiarze prysznica.

BRAK USZCZELNIENIA

Drugi bardzo poważny błąd, który można popełnić to brak odpowiedniej izolacji prysznica pod płytkami. Ze względu na charakterystyczną budowę prysznica bez brodzika, który jest integralną częścią podłogi i ścian, uszczelnienie pod płytkami jest niezbędne i powinno być traktowane jako wymagany element takiego prysznica. Do uszczelniania zastosować można maty izolacyjne lub płynną folię. W narożnikach i kątach najlepiej użyć specjalnych taśm z elastycznej folii. Powierzchnię prysznica należy uszczelnić z dodatkowym marginesem, a stosując folię w płynie wybierać tylko tą najwyższej jakości. Szczególnie polecamy nasz gotowy ZESTAW USZCZELNIAJĄCY.

WIELKOŚĆ I JAKOŚĆ ODPŁYWU

Podczas wybierania odpływu cena nie powinna być jedynym kryterium. Biorąc pod uwagę możliwe problemy i koszty wynikające ze złego wyboru odpływu nie powinniśmy oszczędzać na tym elemencie wyposażenia łazienki. Wybierać należy tylko odpływy renomowanych firm wykonane z odpowiednią dbałością o szczegóły i z dobrych materiałów. Wielkość trzeba dopasować do rozmiarów prysznica. Jeżeli planujemy duży, przestronny prysznic o wymiarach na przykład 120 x 120 cm to znacznie lepiej wodę będzie zbierał odpływ liniowy o długości 90 cm niż najmniejszy odpływ 50 cm lub odpływ punktowy.

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.