ODPŁYW LINIOWY DO WYKAFELKOWANIA

Jednym z najchętniej wybieranych wzorów kratki/maskownicy w odpływach liniowych jest kratka Pure / Stone, czyli wersja do wypłytkowania. Została ona zaprojektowana w postaci pojemnika, do którego po prostu wkleja się płytkę lub mozaikę. Dzięki temu możemy uzyskać efekt niewidocznego odpływu. Starannie wykończony prysznic i wklejona w kratkę odpływową płytka, zlewa się z resztą brodzika, tworząc czysty, minimalistyczny wygląd. W tym artykule postaramy się rozwiać wątpliwości związane z wyborem tego typu kratki i podrzucić kilka porad prawidłowej instalacji.

Jak wspomnieliśmy wcześniej kratka 'do wypłytkowania' jest najczęściej wybieranym typem kratki zarówno wśród odpływów, jak i gotowych brodzików podpłytkowych (zobacz nasze brodziki). Kratki Pure w odpływach Wiper i Stone w odpływach Sieme wiodą prym zarówno na polskim rynku, jak i na zachodzie.

Dzieje się tak przede wszystkim ze względów estetycznych. Ciągłość posadzki i prawie niewidoczny odpływ daje schludny, nowoczesny wygląd, który będzie pasował do każdej łazienki bez względu na przykład wybraną armaturę. Dodatkowo na kafelkach znacznie mniej niż na stali widoczne są osady z mydła.

Poprawnie wklejona w kratkę i wykończona kafelka będzie równie wytrzymała co kratka ze stali nierdzewnej. Dodatkowo nie trzeba się przejmować podczas intensywnego czyszczenia o możliwość podrapania powierzchni stali.

Pomimo braku dodatkowych otworów, szczeliny wokół tego rodzaju kratki w odpływach przez nas oferowanych bez problemu umożliwiają odprowadzenie wody z prysznica nawet przy dużym obciążeniu wodą. Testy przepustowości pokazują, że wzór kratek maskujących w odpływach praktycznie nie wpływa na przepustowość całego zestawu.

Niekwestionowanym atutem tego wzoru kratek jest możliwość delikatnego dopasowania ostatecznej wysokości, na jaki znajdzie się kafelka w stosunku do odpływu. Pozwala to przy pomocy grubości warstwy kleju skorygować ewentualne błędy przy kafelkowaniu brodzika.

INSTALACJA - porady

- kratkę powinno się wypłytkować na samym końcu, jednak przymiarki warto zrobić już na początku pracy, najpierw nawet bez docinania kafelek, a następnie po docięciu biorą pod uwagę wymaganą grubość kleju
- dla uzyskania ładnego efektu, fugi w kratce powinny schodzi się z fugami w reszcie brodzika
- do wklejenia kafelki można użyć standardowego, elastycznego kleju do kafelek jednak najlepiej użyć specjalnego kleju montażowego do łączenia metalu i ceramiki
- bez względu na typ użytego kleju powierzchnia kratki musi zostać dokładnie odtłuszczona
- po wklejeniu płytki, wyschnięciu kleju i zafugowaniu, wszystkie krawędzie wokół należy wykończyć silikonem w kolorze fugi, w przeciwnym wypadku brudna woda będzie przedostawać się przez szparę i zalegać pod kafelkami.

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chciał(a)byś uzyskać wycenę na większą ilość, któregoś z naszych produktów zapraszamy do kontaktu. sklep@nowoczesnyprysznic.pl / 601 692 728

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.