Odpływ przyścienny Wiper 800 mm ZK Pure

Kupując odwodnienie liniowe Wiper 800 mm ZK otrzymujesz pełny zestaw zawierający odpływ, kratkę, syfon, nóżki i mankiet uszczelniający.

Rynienki prysznicowe PREMIUM ZK to seria odpływów liniowych polskiego producenta WIPER. Odpływ zaopatrzony został w specjalny kołnierz izolacyjny umożliwiający odpowiednie uszczelnienie podczas instalacji. Kołnierz z jednej strony został zagięty co znacznie ułatwia montaż przy ścianie i zapewnia optymalne odsunięcie na całej długości odpływu. Zarówno kanał odpływowy jak i kratka zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej 304 odpornej na korozję i detergenty. Stal ma grubość ok 1,2 mm co gwarantuje solidny, długowieczny produkt odporny na odkształcenia nawet pod dużym obciążeniem.

Kratkę odpływową w wersji Pure należy pokryć np. kafelkami lub mozaiką dla uzyskania efektu niemal niewidocznego odpływu. Szerokość szczeliny odpływowej będzie wynosiła około 8 mm z każdej strony.

Do zestawu dołączony jest bardzo wydajny syfon prysznicowy z wysokim poziomem zamknięcia wodnego dzięki czemu unikniemy przykrych zapachów z kanalizacji nawet jeżeli prysznic nie będzie używany przez dłuższy czas. Syfon ma również możliwość wygodnego czyszczenia od góry. W kupowanym zestawie znajdują się również nóżki, które znacznie ułatwiają regulację i poziomowanie odpływu. Dodatkowo, dołączony mankiet izolacyjny pozwala na odpowiednie uszczelnienie powierzchni wokół odwodnienia.

Odpływ idealnie nadaje się do stworzenia bezbrodzikowego prysznica typu walk-in w nowoczesnym stylu. Dzięki możliwości instalacji przy samej ścianie podczas kąpieli nie będziemy stali bezpośrednio na odpływie. Odpływ przyścienny zmniejsza także ilość docinanych płytek wykończeniowych.

Uwaga! Czas dostawy tego produktu może być wydłużony nawet do 10 dni roboczych.

Więcej szczegółów

Nowy

863,44 zł

Brutto

1 052,97 zł

-18%

Pure (do wypłytkowania)
 • brak
 • 3 m²
 • 6 m²
Zestaw uszczelniający jest używany do zabezpieczenia łączeń między krawędzią brodzika lub odpływu, a resztą posadzki. Dodatkowo pomaga uszczelnić ściany, posadzkę i narożniki czyli miejsca najbardziej podatne na przenikanie wody.
Każdy zestaw zawiera:
4kg folii w płynie, 1l emulsji gruntującej, 10m taśmy uszczelniającej, 2 narożniki, 2 kołnierze na rury.
Każdy zestaw jest w stanie pokryć 3 m² powierzchni dwoma warstwami.Kupując zestaw uszczelniający z tym produktem wydłużasz jego gwarancję producencką do 25 lat!

Save for later

Wyślij do znajomego

Prześlij informacje o tym produkcie

Podstawowe informacje o produkcie oraz link do niego zostaną wysłane na adres wskazanej wyżej osoby.

Komu powinniśmy odpowiedzieć?

Postaramy się udzielić odpowiedzi najszybciej jak to możliwe.

Kupując ten produkt otrzymasz:

Kanał odpływowy

stal nierdzewna 1,2 mm

Kratka

Pure (do wypłytkowania)

Syfon

Przepustowość: 48 l/min

Akcesoria

instalacyjne i użytkoweZestaw uszczelniający

Ilość: brak

Długość kanału800 mm
WzórPure (do wypłytkowania)
Wysokość kanału30 mm
Całkowita wysokość108 mm (z syfonem DROP 50/50)
Szerokość kanału84 mm
Całkowita szerokość125 mm
MateriałStal nierdzewna 304 S 15
Skład zestawuKorpus odpływu liniowego · Kratka odpływowa · Syfon · Nóżki regulacyjne · Mankiet uszczelniający
SyfonPlastikowy (PCV)
Stalowy kołnierzDołączony
CzyszczenieOdgórne: System łatwego czyszczenia

Uwaga! Kupując zestaw uszczelniający z tym produktem wydłużasz jego gwarancję producencką do 25 lat!

 • Długość (X): 800 [mm]
 • Wysokość (C): 58 [mm]
 • Szerokość kanału (Y): 84 [mm]
 • Szerokość z kołnierzem (F): 125 [mm] 
 • Szerokość pionowego kołnierza (M): 17 [mm]
 • Odległość od kołnierza do górnej płaszczyzny (T): 15 [mm]

W modelu Pure kratka odpływowa posiada otwór, który powinien zostać wykończenia kafelkami, mozaiką lub innym materiałem.

 • Głębokość otworu na płytkę (A): 12 [mm]
 • Szerokość otworu na płytkę (D): 60 [mm]

Produkt odpowiedni dla posadzek:

Drewnianych Betonowych Kafelkowanych Mozaikowanych

Dostępne wzory kratek odpływowych dla tego produktu:

Linear drain gratings

Linear shower drain advantages

Regulowane nóżki dołączone do zestawu to dwa metalowe elementy gotowe do przyklejenia na końcach odpływu. Po odmierzeniu i ustawieniu odpływu w odpowiedniej odległości od ściany przy pomocy czerwonych zaczepów możemy zakotwić całość do czasu zalania betonem. Następnie dzięki niezależnej regulacji każdej nóżki możemy odpowiednio wypoziomować odpływ. W przypadku instalacji na innym rodzaju posadzki (np. drewnianej) nóżek nie trzeba przyklejać. Jest to szybkie i praktyczne rozwiązanie, które znacznie ułatwi cały proces instalacji.

regulowane nóżki
regulowane nóżki

Do zestawu dołączony jest syfon H+M Drop 50/50 mm

Do zakupionego odpływu dołączony jest bardzo wydajny syfon prysznicowy. Specjalna konstrukcja spełnia wymogi najbardziej rygorystycznych norm użytkowych. Posiada bardzo wysoki poziom zamknięcia wodnego (50 mm) przy jednoczesnej niewielkiej wysokości całkowitej (78 mm) w stosunku do innych syfonów brodzikowych obecnych na rynku.

Wysoka przepustowość (do 48 l/min) gwarantuje bezproblemowe użytkowanie nawet przy dużym obciążeniu wodą (np. deszczownicą). W zestawie znajduje się dedykowany klucz montażowy ułatwiający dokręcenie syfonu do odpływu oraz sitko.

Rysunek techniczny syfonu Drop

Rysunek techniczny - Syfon Drop 50/50

Więcej informacji i zdjęć dostępnych na stronie produktu Syfon DROP 50/50.

Jeżeli nie dysponujesz wystarczającą ilością miejsca w posadzce na ten syfon możemy zamienić go na syfon DROP 35SNAKE lub McAlpine HC26. Prosimy podać model w informacjach do zamówienia.

Uwaga! Kupując zestaw uszczelniający z tym produktem wydłużasz jego gwarancję producencką do 25 lat!

Zestaw do uszczelniania jest używany w pomieszczeniach i na podłożach narażonych na dużą wilgoć (np. łazienki, prysznice, natryski, toalety, pralnie, kuchnie itp.). Zabezpiecza podłoże, na którym mają zostać położone np. płytki ceramiczne, wykładziny. Może zostać użyty na wielu różnych powierzchniach takich jak: płyty gipsowo-kartonowe, tynki wapienne i cementowe, gazobeton, drewno, kamień itp. Każdy komponent zestawu jest gotowy i bardzo łatwy w użyciu. Nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi. Wszystko zostało spakowane w jedno wygodne wiaderko. Jedno wiadro wystarcza na dwukrotne pokrycie do 3,2 m² powierzchni (w zależności od podłoża).

Zestaw zawiera:

 • 4kg płynnej folii
 • 1l roztworu gruntującego
 • 10 metrów elastycznej taśmy uszczelniającej
 • 2 elastyczne kołnierze na rury
 • 2 elastyczne narożniki uszczelniające

Zalety:

 • Zużycie do 1,2kg/m²
 • Bez rozpuszczalników
 • Czas schnięcia: 2h

Folia w płynie

Folia w płyniePłynna folia to gotowa do użytku uszczelniająca masa polimerowa. Nie zawiera rozpuszczalników. Po zaaplikowaniu na podłoże tworzy wodoszczelną i elastyczna powłokę. Produkt przeznaczony do użytku w miejscach użytkowanych przez ludzi zagrożonych wysoką wilgotnością (łazienki, kuchnie, pralnie itp.). Gwarantuje odpowiednią izolację od wilgoci pod wykładzinami, płytkami ceramicznymi, glazurą, terakotą, podłogami z drewna i paneli oraz wykładzin syntetycznych.

Emulsja gruntująca

Emulsja gruntującaEmulsja przeznaczona jest do gruntowania chłonnych i porowatych powierzchni. W szczególności polecana jest do podłoży cementowych, gazobetonu, płyt gipsowo-kartonowych, tynków cementowych i wapiennych. Grunt jest głęboko wchłaniany przez podłoże dzięki czemu je wzmacnia, przywracając pierwotne parametry i nie ograniczając oddychalności. Zagruntowany substrat gwarantuje lepszą przyczepność jednocześnie ograniczając wchłanianie np. klejów czy farb co zmniejsza ich zużycie. Roztwór ma właściwości bio- i grzybobójcze dzięki czemu zabezpieczamy podłoże przed formowaniem się pleśni i grzybów.

10 m taśmy uszczelniającej · 2x kołnierze na rury · 2x narożniki

matakołnierznarożnik

Kołnierz uszczelniający dołączony do zestawu wykonany został z membrany ISOL-ONE. Jest to mata z folii polietylenowej pokryta specjalną włókniną po obu stronach. Dzięki takiemu rozwiązaniu idealnie przylega do podłoża. Jej instalacja jest zalecana we wszystkich miejscach wymagających uszczelnienia. Membrana jest lekka, elastyczna, odporna na rozkład i odporna na pękanie podłoża. Zapewnia także jednolitą grubość warstwy uszczelniającej. Rozwiązanie to jest bardzo łatwe i szybkie w użyciu. Umożliwia układanie płytek zaraz po przyklejeniu maty.

Zastosowanie kołnierza jest konieczne do prawidłowego zabezpieczenia podłoża przed przedostawaniem się wody. Istnieje możliwosć zastosowania maty do uszczelnienia całych ścian i podłogi w zasięgu prysznica. Zobacz produkty ISOL-ONE.

Zastosuj elektryczne ogrzewanie podłogowe również pod prysznicem!Mata grzejna

Elektryczne ogrzewanie podłogowe SUNFLOOR jest kompatybilne z oferowanymi przez nas brodzikami i odpływami. Z powodzeniem można je stosować jako ogrzewanie posadzki pod samym prysznicem, dla całej łazienki lub w jakimkolwiek innym pomieszczeniu. We wszystkich przypadkach szybko rozgrzewa posadzkę, której ciepło promieniuje na całe pomieszczenie. Jest to wydajne, ekonomiczne i przede wszystkim zupełnie niewidoczne rozwiązanie.

Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy potrzebne do zainstalowania gotowego ogrzewania podczas remontu Twojej łazienki. Mata składa się z samoprzylepnej siatki, do której doczepiony jest specjalny kabel grzejny. Dodatkowo zestaw zawiera automatyczny termostat cyfrowy razem z czujnikiem podłogowym i akcesoriami. W paczce znajdziesz również instrukcje pomocne podczas instalacji. Jeden termostat może obsłużyć do 23 m maty.

Aby obliczyć wymagany rozmiar maty dokładnie zmierz obszar, który chcesz ogrzewać (pamiętaj aby odliczyć miejsca, na których będą stały meble lub wyposażenie łazienki takie jak umywalka, szafka, pralka czy sedes). Jeżeli obliczony rozmiar jest większy niż najbliższy rozmiar maty, zaokrąglij go w dół. Matę można kształtować jednak kabla grzejnego nie wolno docinać!

Więcej informacji dostępnych na stronie przykładowego produktu MATA GRZEWCZA.Termostat C16 Smart WiFi

Termostat oferowany do ogrzewania Sunfloor to nowoczesne cyfrowe urządzenie z opcją WiFi do wygodnego sterowania zdalnego również za pomocą smartfona. Termostat ma nowoczesny, minimalistyczny design, który będzie pasował do każdej łazienki bez rzucania się w oczy. Intuicyjny dotykowy panel pozwala na łatwą obsługę. Kompaktowy rozmiar 8,5 x 8,5 cm i niewielka głębokość nie przysporzą problemów z instalacją w ścianie.

Termostat posiada wiele przydatnych programów takich jak detekcja otwartego okna, tryb nocny, tryb przeciw zamarzaniu i wiele innych.

Jedno urządzenie może obsłużyć do 3600 Watów (maks. 16 amperów, co przekłada się na około 23 m²).


Specyfikacja:

 • Zasilanie: 230V 50/60Hz
 • Maksymalne obciążenie: 16 A - 3600 W
 • Stopień ochrony: IP21
 • Pobór prądu w stanie spoczynku: poniżej 2W
Opinie i recenzje dla:
Odpływ przyścienny Wiper 800 mm ZK Pure
Średnia ocena: 5
Ilość ocen: 2
100% klientów poleca ten produkt.
5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
Korzystasz z tego produktu?
Podziel się swoją opinią, aby pomóc innym klientom podjąć decyzję

Opinie klientów o tym produkcie:
Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews

Super

Najlepsza polska rynienka z zagiętym kołnierzem. Serdecznie polecam.

Czy ten komentarz był pomocny? Tak Nie

ZK znaczy zagięty kołnierz

Dobra opcja, w rzeczywistości ładniejszy

Czy ten komentarz był pomocny? Tak Nie
Pytanie zostanie wyświetlone po zaakceptowaniu