Oczyszczacze powietrza

Wyniki wyszukiwania i ich kolejność uzależniona jest od ręcznych ustawień sklepu.
Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza Daikin MC55W

19640
1 750,00 zł
Oczyszczacz powietrza o zwiększonej wydajności japońskiej marki Daikin. Większy od poprzednika model MC55W do zastosowania w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni do 82 m2 dla zachowania maksymalnej wydajności. Idealny zarówno do mieszkania, domu, jak i firmy. Oczyszczacz usuwa z powietrza pyłki zawieszone (w tym PM2,5 i PM10), zarodniki pleśni,...
Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza Daikin MC30Y

19630
1 380,00 zł
1 Ocen
Domowy oczyszczacz powietrza o wysokiej wydajności japońskiej marki Daikin. Kompaktowy model MC30Y do zastosowania w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni do 46 m2 dla zachowania maksymalnej wydajności. Oczyszczacz usuwa z powietrza pyłki zawieszone (w tym PM2,5 i PM10), zarodniki pleśni, bakterie i wirusy oraz niszczy je przez w urządzeniu przez...
2 100,00 zł
Wysoko wydajny oczyszczacz powietrza z nawilżaczem japońskiej marki Daikin. Model MCK55W oprócz oczyszczacza wyposażono w dodatkowy nawilżacz powietrza. Przeznaczony do zastosowania w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni do 82 m2 w przypadku samego oczyszczania lub do 46 m2 z nawilżaniem. Idealny zarówno do mieszkania, domu, jak i firmy. Oczyszczacz...
3 640,00 zł
Daikin MCK70ZW to oczyszczacz powietrza, który nie tylko dba o jakość powietrza w Twoim domu, ale także nawilża je, zapewniając komfort i lepsze samopoczucie przez cały rok. Oczyszczacz MCK70ZW to potężne urządzenie, które może obsłużyć pomieszczenia o powierzchni nawet do 96 metrów kwadratowych. Niezależnie od tego, czy to przestronny salon, sypialnia...
Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza Daikin MC80Z

82080
3 349,00 zł
Najnowszy model oczyszczacza powietrza Daikin MC80Z. Model ten nadaje się do dużych pomieszczeń nawet do 124 m2. Idealny wybór do domów lub zastosowań komercyjnych np. w biurach. Tak jak w innych modelach zastosowano technologię Flash Streamer, która niszczy alergeny i przykre zapachy dostarczając czyste i świeże powietrze. Urządzenie rozpoznaje i...
3 640,00 zł
Daikin MCK70ZH to oczyszczacz powietrza, który nie tylko dba o jakość powietrza w Twoim domu, ale także nawilża je, zapewniając komfort i lepsze samopoczucie przez cały rok. Oczyszczacz MCK70ZH to potężne urządzenie, które może obsłużyć pomieszczenia o powierzchni nawet do 96 metrów kwadratowych. Niezależnie od tego, czy to przestronny salon, sypialnia...
Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Daikin MCK70YV 1 Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Daikin MCK70YV 1 2
Obecnie brak na stanie
3 090,00 zł
Najbardziej wydajny z serii, profesjonalny oczyszczacz powietrza z nawilżaczem japońskiej marki Daikin. Model MCK70YV oprócz oczyszczacza wyposażono w dodatkowy nawilżacz powietrza. Przeznaczony do zastosowania w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni do 96 m2 w przypadku samego oczyszczania lub do 48 m2 z nawilżaniem. Idealny zarówno do mieszkania,...
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Oczyszczacz powietrza to jak sama nazwa wskazuje urządzenie oczyszczające powietrze z zanieczyszczeń. Jest to obecnie niemal niezbędne wyposażenie każdego domu, mieszkania czy biura. Jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia zarówno w sezonie grzewczym, jak i wiosną oraz latem podczas sezonu pyłkowego. Dlatego wydajny oczyszczacz powietrza to urządzenie przydatne cały rok.

Czytaj więcej

Warto wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza dostosowany do naszych potrzeb. Zarówno profesjonalny oczyszczacz powietrza, jak i domowy oczyszczacz powietrza będą działać w ten sam sposób, czyli filtrować powietrze w pomieszczeniu przepuszczając je przez specjalne filtry. Ważne jest jak sprawnie to robią, jakie zastosowano filtry i w jakie dodatkowe opcje wyposażono oczyszczacz.

Działanie oczyszczacza powietrza

Każdy oczyszczacz powietrza wyposażony jest w zestaw filtrów. W zależności od modelu urządzenie oczyszczające powietrze może mieć jeden filtr HEPA lub kilka innych dodatkowych filtrów takich jak filtr węglowy czy kurzowy. Specjalny wiatrak zasysa powietrze z pomieszczenia i przetłacza je przez filtry, po czym wydmuchuje oczyszczone powietrze. Urządzenia do oczyszczania powietrza często są jednak nieco bardziej skomplikowane i wyposażone w szereg dodatkowych funkcjonalności. Jedną z nich jest nawilżanie powietrza, dzięki któremu można dodatkowo poprawić jakość powietrza i samopoczucie domowników. Oprócz tego niektóre urządzenia wyposażone są w sterylizator powietrza, czujnik pyłów, a często również dodatkowym atutem droższych urządzeń jest jonizacja powietrza. Bazując na odczytach czujników jakości powietrza, oczyszczacz pokazuje jego stan na wyświetlaczu oczyszczacza, a w trybie automatycznym dostosowuje moc pracy do aktualnych potrzeb. Niektóre oczyszczacze powietrza oferują już również możliwość sterowania smartfonem. Taki nowoczesny oczyszczacz powietrza można zaliczyć do grupy "inteligentne oczyszczacze powietrza".

Działanie oczyszczacza powietrza jest proste w teorii jednak inteligentna praca, zastosowane technologie i podzespoły w rzeczywistości tworzą z nich dosyć zaawansowane urządzenia.

Oczyszczacze powietrza - czy warto z nich korzystać?

Oczyszczacze powietrza to bardzo przydatne urządzenia i zdecydowanie warto z nich korzystać w pomieszczeniach, w których przebywamy przez dłuższy czas. Zanieczyszczenia powietrza wpływają negatywnie na zdrowie i samopoczucie człowieka. Pyłki, kurz i zapachy to niektóre z niebezpieczeństw, które usuwają oczyszczacze powietrza. Dobry oczyszczacz powietrza wyposażony w filtr HEPA filtruje powietrze z alergenów, które dla alergika są co roku absolutną zmorą. Filtracja HEPA to nie jedyna broń oczyszczaczy powietrza w walce o czyste powietrze dla alergików. Dodatkowy filtr węglowy zastosowany w oczyszczaczu pomoże w usunięciu nieprzyjemnych zapachów.

Wydajność oczyszczaczy - jaka jest skuteczność usuwania zanieczyszczeń?

Skuteczny oczyszczacz powietrza to wydajny oczyszczacz powietrza. Wydajność oczyszczacza powietrza jest bardzo ważna w zapewnieniu dobrej jakości powietrza. Im szybciej oczyszczacz jest w stanie przefiltrować całe powietrze w pomieszczeniu, tym lepiej.

Wydajność oczyszczacza mierzona jest w metrach sześciennych na godzinę lub minutę. Domowy oczyszczacz powietrza o podstawowej wydajności gwarantuje przepływ powyżej 300 m3/h. Taki i wyższy parametr oznacza wydajny oczyszczacz powietrza do zastosowań domowych, który pozwoli na sprawne filtrowanie pomieszczenia o powierzchni nawet ponad 50 m2.

Dobrej klasy oczyszczacz powietrza będzie w stanie usunąć kurz z powietrza, nieprzyjemne zapachy, pyłki i inne alergeny. Na skuteczność będzie miał wpływ aktualny poziom zanieczyszczenia powietrza oraz stopień napływu takiego powietrza z zewnątrz. W często otwieranych pomieszczeniach trudniej będzie o utrzymanie idealnej jakości powietrza.

Wydajność oczyszczacza podawana jest w CADR (Clean Air Delivery Rate), co w wolnym tłumaczeniu oznacza współczynnik dostarczania czystego powietrza. Przy współczynniku CADR 600 m³/h i wyższym możemy mówić, że wydajność oczyszczania jest na bardzo wysokim poziomie i nadaje się do zastosowań profesjonalnych lub przemysłowych. Tak wysoki przepływ powietrza pozwoli na oczyszczenie pomieszczenia powyżej 100m2 w czasie kilkudziesięciu minut.

Kiedy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Bez względu na to, czy jesteśmy alergikami, czy nie odpowiedź jest prosta: zawsze warto kupić oczyszczacz powietrza. Warto kupić zarówno do domu, jak i do pracy. Oddychanie codziennie przefiltrowanym powietrzem poprawi samopoczucie w domu, a w pracy przełoży się to również na lepszą wydajność. Oczyszczacz zapewni bezpieczeństwo zdrowotne w sezonach, w których nasza śluzówka jest szczególnie narażona na patogeny i zanieczyszczenia. Zdrowie jest bezcenne, dlatego przy wyborze oczyszczacza powietrza podstawowym kryterium powinny być jego parametry i jakość, a nie niska cena.

Opłacalność oczyszczaczy powietrza zależy od tego, co urządzenie oferuje, jaką ma żywotność filtrów, czy ma filtry wymienne oraz, czy oferuje dodatkowe funkcje takie jak jonizacja powietrza lub jest z nawilżaczem.

Ile kosztuje porządny oczyszczacz? Za skuteczny oczyszczacz powietrza z długą żywotnością filtrów trzeba zapłacić od około 1500 zł do 3000 zł.

Oczyszczacze powietrza - jaki wybrać?

Aby wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza pierwszym kryterium, na jakie warto spojrzeć to wielkość pomieszczenia, do jakiego jest przeznaczony. Duże pomieszczenia powyżej 40 - 50 m2 będą potrzebowały wydajnych urządzeń. Lepsze oczyszczacze z dużą wydajności w małych pomieszczeniach będą działały po prostu sprawniej. Jedynym minusem będzie odrobina więcej zabranego miejsca. Oczyszczacz na duże powierzchnie powinien mieć współczynnik CADR od około 300 m3/h. Trzeba się liczyć z tym, że cena oczyszczacza będzie wtedy wyższa. Warto zwrócić również uwagę co oczyszcza zestaw filtrów w urządzeniu. Filtry oczyszczaczy mogą znacznie się od siebie różnić. Warto wybrać urządzenie przynajmniej z jednym filtrem HEPA, a najlepiej dodatkowo filtrami kurzowymi oraz zapachowymi / węglowymi. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również technologia neutralizacji drobnoustrojów przez utlenianie. Niektóre lepsze oczyszczacze zapewniają te korzyści. Bardzo przydatne są również takie funkcjonalności jak na przykład czujnik PM2.5 lub ogólny wskaźnik jakości powietrza. Każdy nowoczesny oczyszczacz powietrza powinien być wyposażony w taki czujnik pyłów.

Oczyszczacze powietrza Daikin w naszej ofercie

Nasze oczyszczacze skupiają się przede wszystkim wokół japońskiej marki Daikin. Jest to sprawdzony wieloletni producent urządzeń HVAC. Oczyszczacze Daikin cechuje przede wszystkim duża wydajność i cicha praca. Posiadają na wyposażeniu wszystkie niezbędne czujniki jakości powietrza, filtry HEPA oraz filtry węglowe. Dodatkowo wyposażone są w technologię FlashStreamer, która zabija drobnoustroje i przykre zapachy, zanim urządzenie odprowadzi oczyszczone powietrze do pomieszczenia. Inteligentna praca urządzenia w niektórych modelach może być sterowana za pomocą smartfonu i dedykowanej aplikacji mobilnej.

Chcąc wybrać najbardziej profesjonalny oczyszczacz powietrza spośród modeli domowych, warto zainteresować się modelem MCK70 lub MC80. Oba oferują wydajność na poziomie ponad 400 m3/h i będą w stanie dostarczać czyste powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do około 100 m2. Jeżeli lubisz prostotę, wybierz model MCK70. Jeżeli zależy Ci na sterowaniu przez smartfon lub ciemnym kolorze obudowy wybierz model MC80. Nasze oczyszczacze za pomocą lampek kontrolnych czujników pokażą wysokie stężenie zanieczyszczeń, które w miarę filtrowania powietrza będzie spadać, a alergeny na dobre znikną z powietrza w Twoim domu.

Na oczyszczacze Daikin udzielane są 3 lata gwarancji, jednak możesz mieć pewność, że przy odpowiedniej pielęgnacji urządzenie będzie Ci służyło o wiele dłużej. Żywotność filtrów elektrostatycznych HEPA przy umiarkowanym użytkowaniu oceniana jest na 10 lat za to filtr deodoryzacyjny, nie ma określonej żywotności.

Dlaczego warto wybrać akurat oczyszczacz powietrza Daikin?

Jeżeli spojrzeć na ranking oczyszczaczy powietrza Daikin zawsze zajmuje wysokie miejsca. Jest to sprawdzona marka, której urządzenia do oczyszczania powietrza charakteryzują się japońską trwałością i precyzją wykonania. Warto wykorzystać ranking oczyszczaczy do wyboru odpowiedniego modelu i utwierdzenia się w przekonaniu, że warto go kupić.

Najmniejszy oczyszczacz powietrza, jaki warto kupić to model MC30Y o wydajności do 180 m3/h. Takie urządzenie sprawdzi się znakomicie w mniejszych mieszkaniach. Wydajność oczyszczania pozwoli na sprawne oczyszczenie na przykład sypialni lub salonu. Tak jak pozostałe modele wyposażony jest w czujnik PM2.5, wydajny filtr HEPA o trwałości nawet do 10 lat.

Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem

Jedną z najczęściej spotykanych funkcji dodatkowych oczyszczaczy jest nawilżacz powietrza. Co daje oczyszczacz z nawilżaczem? Szkodliwe dla człowieka powietrze to nie tylko powietrze zawierające alergeny. Szkodliwe jest to również zbyt suche powietrze, które negatywnie wpływa na śluzówkę nosa, zatoki i spojówki. Bardziej zaawansowane urządzenia do oczyszczania powietrza wyposażone są w dodatkowy nawilżacz. Jest to dodatkowy obieg, który wtłacza parę wodną w czyste powietrze przefiltrowane przez oczyszczacz, zanim zostanie odprowadzone do pomieszczenia. Efektem jest wrażenie bryzy, chłodny rześki powiew, który utrzyma Twoje śluzówki w należytej kondycji. Inteligentna praca nawilżacza będzie polegała na utrzymywaniu zadanej, optymalnej wilgotności powietrza.

Jak działa oczyszczacz powietrza z nawilżaczem?

Dobry oczyszczacz powietrza wyposażony będzie w dodatkowy system nawilżający. W urządzeniu znajduje się zbiornik wody i młyn wodny z filtrem. Filtr obracając się, zbiera wodę, która następnie pod wpływem strumienia powietrza z oczyszczacza zostaje odparowywana do pomieszczenia. Inteligentne oczyszczacze powietrza wyposażone są we wskaźniki jakości powietrza i wskaźnik wilgotności powietrza. Na jego podstawie oczyszczacz dopasuje ilość potrzebnego nawilżania. Wcześniejsza filtracja HEPA gwarantuje brak alergenów w nawilżanym powietrzu.

Kiedy warto wybrać oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania?

Urządzenie z nawilżaczem warto wybrać, kiedy w pomieszczeniu masz problemy z utrzymaniem optymalnej wilgotności. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale za ból oczu i przesuszoną śluzówkę nosa i gardła odpowiada często zbyt jałowe powietrze. Szczególnie w okresie grzewczym oczyszczacz z nawilżaczem będzie bardziej przydatny niż sam oczyszczacz. Jeżeli rozważasz model z nawilżaczem, to zdecydowanie warto go kupić. Nawilżanie może być włączane i wyłączane w dowolnym momencie.

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania