Termostaty do ogrzewania podłogowego

Wyniki wyszukiwania i ich kolejność uzależniona jest od ręcznych ustawień sklepu.
329,23 zł 387,33 zł
1 Ocen
Manualny sterownik do ogrzewania podłogowego. Proste i tanie urządzenie renomowanego producenta MAGNUM HEATING służące do sterowania temperaturą ogrzewania. Termostat posiada dwa czujniki temperatury (wbudowany powietrzny i podłogowy do podłączenia), dzięki czemu możliwe jest precyzyjne ustalanie temperatury pomieszczenia w zależności od sytuacji. W...
530,17 zł 623,73 zł
4 Ocen
Oferowany termostat Wiper Sunfloor C16 do obsługi elektrycznego ogrzewania podłogowego to nowoczesne cyfrowe urządzenie z opcją WiFi do wygodnego sterowania zdalnego również za pomocą smartfona. Termostat ma minimalistyczny design, który będzie pasował do każdej łazienki bez rzucania się w oczy. Intuicyjny dotykowy panel pozwala na łatwą obsługę....
Termostaty do ogrzewania podłogowego

Termostat do elektrycznego ogrzewania podłogowego SUNFLOOR C16 WiFi

10100
530,17 zł 623,73 zł
14 Ocen
Oferowany termostat Wiper Sunfloor C16 do obsługi elektrycznego ogrzewania podłogowego to nowoczesne cyfrowe urządzenie z opcją WiFi do wygodnego sterowania zdalnego również za pomocą smartfona. Termostat ma minimalistyczny design, który będzie pasował do każdej łazienki bez rzucania się w oczy. Intuicyjny dotykowy panel pozwala na łatwą obsługę....
Termostaty do ogrzewania podłogowego

Termostat do elektrycznego ogrzewania podłogowego SUNFLOOR F32 WiFi

17510
561,43 zł 660,51 zł
Termostat / sterownik do elektrycznego ogrzewania podłogowego F32 WiFi. Programowalny z poziomu aplikacji termostat z dużym czytelnym wyświetlaczem i panelem dotykowym. Posiada czujnik podłogowy w zestawie oraz wbudowany czujnik powietrzny. Urządzenie wyposażono w szereg przydatnych funkcji takich jak: harmonogramy grzania, czujnik otwartego okna, limit...
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Sterownik stanowi obowiązkowy element każdego ogrzewania podłogowego. Bez względu na to, czy dotyczy to wodnego ogrzewania podłogowego, czy elektrycznego termostat pozwala na lepsze zarządzanie ciepłem i kosztami ogrzewania. Wybierając odpowiednie urządzenie można trzymać koszty ogrzewania na odpowiednim poziomie, jednocześnie utrzymując w poszczególnych pomieszczeniach pożądany komfort cieplny.

Regulację temperatury w domu polecamy powierzyć tym sprytnym urządzeniom.

Dlaczego system sterowania ogrzewaniem podłogowym jest tak ważny?

Termostaty to urządzenia, które wyręczają użytkowników w sterowaniu systemem ogrzewania. Najważniejszą zaletą używania sterowników do ogrzewania podłogowego jest ekonomia. Sterowniki to urządzenia, które całą dobę z dużą precyzją dbają o Twój komfort cieplny, który wcześniej ustawisz według własnych preferencji. Po osiągnięciu zadanej temperatury system sterowania odcina prąd od mat grzewczych, co pozwala zaoszczędzić zużycie, a w konsekwencji utrzymać rachunki na niższym poziomie.

Gdyby nie system sterowania, ogrzewanie podłogowe byłoby znacznie mniej ekonomiczne. Niższe koszty eksploatacyjne i wygoda użytkowania to zwykle dwa główne argumenty za instalacją podłogówki zamiast grzejników z centralnym ogrzewaniem. Aktualnie jest to najchętniej wybierany sposób ogrzewania, który w statystykach tradycyjne systemy zostawia w tyle.

Sterownik z czujnikiem temperatury pozwala również na znaczne wydłużenie żywotności systemów ogrzewania. Mimo tego, że maty grzewcze same w sobie cechują się długą żywotnością, to inteligentne sterowanie ogrzewaniem podłogowym jeszcze bardziej ogranicza zmęczenie materiału wynikające z ciągłego napięcia, zmian temperatury itd.

Termostat do ogrzewania podłogowego - najważniejsze zalety

Niekwestionowaną zaletą, jaką charakteryzują się termostaty, jest przede wszystkim wygoda użytkowania ogrzewania podłogowego. Ustalając harmonogram grzania na cały tydzień, nie musisz martwić się o ciągłą regulację temperatury. Wystarczy raz ustalić swoją komfortową temperaturę, zaprogramować sterownik i cieszyć się ciepłem.

Dobrze ustawiony termostat pozwala również sporo zaoszczędzić. Dzięki automatycznemu wyłączaniu się po osiągnięciu zadanej temperatury podłogi zużycie energii elektrycznej znacznie maleje.

Inna przydatna funkcjonalność to bezprzewodowe sterowanie temperaturą. Z niemal dowolnego miejsca, gdzie Twój telefon ma zasięg i Internet, masz możliwość sterowania inteligentnym termostatem w swoim domu. Dzięki temu możesz nagrzać go przed przyjazdem lub kontrolować temperaturę w wynajmowanym mieszkaniu, lub domku.

Niektóre oferowane przez nasz produkty wyposażone są w dwa czujniki temperatury. Daje to możliwość wyboru i dopasowania sposobu pracy sterownika do swoich preferencji. W zależności od wybranego czujnika częstotliwość włączania się ogrzewania będzie inna. Ma na to wpływ również na przykład ilość okien, stopień izolacji termicznej pomieszczenia, temperatura zewnętrzna itd.

Sterowniki do elektrycznego ogrzewania podłogowego jak inne zaawansowane systemy ogrzewania dają również możliwość sterowania temperaturą w każdym pomieszczeniu oddzielnie. Podczas instalacji ogrzewania warto zastanowić się, w których pomieszczeniach umieścić osobną matę grzewczą i sterownik. Przykładowo w łazience komfortowa temperatura będzie nieco wyższa niż w salonie. Nie bez znaczenia jest również precyzja, z jaką można ustawić temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach w domu. Tradycyjne pokrętło z kilkustopniową podziałką na grzejniku często jest trudne do wyczucia, a na sterowniku cyfrowym ustawisz faktyczną temperaturę z dokładnością od 0,5 stopnia.

Termostaty elektryczne - Sterowniki ogrzewania podłogowego w ofercie Nowoczesnyprysznic.pl

W naszej ofercie zdecydowaliśmy o dostępności urządzeń z każdego przedziału cenowego. Wybraliśmy modele, które oferują różne funkcje i o różnym stopniu skomplikowania w tym urządzenia łatwe w obsłudze nawet dla osób starszych. Dostępne są termostaty zarówno czarne, jak i białe, z wyświetlaczem lub bez.

Najbardziej popularny produkt spośród całej kategorii ogrzewania podłogowego to zdecydowanie sterownik cyfrowy Wiper Sunfloor C16 Wi-Fi. Termostat ten może być sterowany przez internet za pomocą aplikacji mobilnej. Posiada dwa czujniki i wyświetlacz. Oprócz harmonogramu grzania, czujnika otwartego okna posiada inne przydatne funkcje, o których możesz przeczytać na stronie produktu.

Czy trudno opanować sterowanie ogrzewaniem podłogowym za pomocą termostatu?

Po zapoznaniu się z instrukcją obsługi sterownika ogrzewania podłogowego większość osób bez większego problemu poradzi sobie z obsługą urządzenia. Nawet bardziej zaawansowane modele gdzie możliwe jest sterowanie bezprzewodowe, nie powinny stanowić przeszkody w obsłudze ogrzewania. Pierwsza konfiguracja urządzeń cyfrowych z wyświetlaczem ogranicza się do ustawienia daty, godziny, dnia tygodnia i wybrania czy chcemy odczytywać temperaturę z sensora w podłodze, czy ze wbudowanego w sterownik. Często konfigurując połączenie bezprzewodowe data i czas zostaną zaktualizowane automatycznie. Każdy, kto na co dzień korzysta ze smartfonu, poradzi sobie również z obsługą aplikacji mobilnej do ogrzewania podłogowego.

W razie problemów z instalacją lub obsługą zawsze służymy poradą. Jeżeli masz wątpliwości czy poradzisz sobie ze swoim systemem ogrzewania podłogowego, możesz wybrać sterownik manualny, który ogranicza się jedynie do włącznika i pokrętła temperatury.

Manualne termostaty do sterowania ogrzewaniem podłogowym

Wyświetlacze w sterownikach nie są konieczne. Ogrzewanie podłogowe z powodzeniem może być sterowane przez znacznie prostsze urządzenia. Termostaty manualne, których obsługa w większości przypadków ogranicza się do włącznika i pokrętła temperatury, mogą oferować równie bezproblemowy komfort cieplny co bardziej zaawansowane urządzenia. Niestety ze względu na ograniczoną ilość opcji nie będą aż tak ekonomiczne w zużyciu prądu przez ogrzewanie podłogowe, jak termostaty cyfrowe.

Cyfrowe termostaty do zarządzania ogrzewaniem podłogowym

W sprzedaży dostępne mamy cyfrowe sterowniki do podłogówki, które różnią się oferowanymi funkcjami oraz samym wyglądem. Możesz wybrać termostat pasujący kolorem i kształtem do pozostałych przełączników w pomieszczeniu. Większość z nich została wyposażona w sterowanie bezprzewodowe. Mają również możliwość ustawienia harmonogramu. Oznacza to, że dokładnie ustalisz, kiedy Twoje ogrzewanie podłogowe ma się włączyć i do jakiej temperatury rozgrzać. W ostatnich latach termostaty te stały się szczególnie popularne głównie za sprawą dużej dostępności. Nie jest już konieczne instalowanie drogich, skomplikowanych systemów. Wystarczy, że korzystamy z jednego małego urządzenia, ustawiając je samodzielnie w zależności od potrzeb.

Czy instalacja termostatu do ogrzewania podłogowego jest trudna?

Termostaty to produkty, które bardzo łatwo zamontować samodzielnie. Mimo wszystko, żeby spełnić wymagania gwarancyjne i dla własnego bezpieczeństwa warto upewnić się, że instalacji podejmie się wykwalifikowany elektryk. Zarówno termostat, jak i całe ogrzewanie podłogowe zasilane są napięciem 230 V dlatego ostrożność i odpowiednie uprawnienia są wymagane. W przypadku elektrycznego ogrzewania podłogowego instalacja jest również łatwiejsza niż w przypadku wodnego ogrzewania podłogowego. Nie są potrzebne siłowniki otwierające i zamykające zawory obiegu wody i wyprowadzanie przewodów sterowania do każdego z nich. Termostat montuje się w zwykłej głębokiej puszce elektrycznej i do niej doprowadza przewód zasilający, przewody z mat grzewczych razem z czujnikiem podłogowym.

Potrzebujesz pomocy?

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania