Rekuperatory wody

Wyniki wyszukiwania i ich kolejność uzależniona jest od ręcznych ustawień sklepu.
Rekuperator do ciepłej wody... Rekuperator do ciepłej wody... 2
Ostatnie sztuki w magazynie
1 808,30 zł
Zypho® Standard 8kW to bezobsługowy wymiennik ciepła z wody kąpielowej. Rekuperator odzyskuje ciepło z brudnej wody odprowadzanej do odpływu i za jej pomocą podgrzewa świeżą wodę doprowadzaną do podgrzewacza lub prysznica. Dzięki temu zużywamy mniej ciepłej wody do kąpieli lub mniej energii do podgrzania wody z sieci. Rekuperatory ciepłej wody są...
Rekuperator do ciepłej wody Zypho® IZI 8kW 1 Rekuperator do ciepłej wody Zypho® IZI 8kW 1 2
  • Nowy
Ostatnie sztuki w magazynie
1 750,00 zł
Zypho® IZI 8kW to bezobsługowy wymiennik ciepła z wody kąpielowej. Rekuperator odzyskuje ciepło z brudnej wody odprowadzanej do odpływu i za jej pomocą podgrzewa świeżą wodę doprowadzaną do podgrzewacza lub prysznica. Dzięki temu zużywamy mniej ciepłej wody do kąpieli lub mniej energii do podgrzania wody z sieci. Rekuperatory ciepłej wody są stosowane na...
Rekuperator do ciepłej wody Zypho® IZI 8kW 1 Rekuperator do ciepłej wody Zypho® IZI 8kW 1 2
Ostatnie sztuki w magazynie
1 808,30 zł
Zypho® IZI 8kW to bezobsługowy wymiennik ciepła z wody kąpielowej. Rekuperator odzyskuje ciepło z brudnej wody odprowadzanej do odpływu i za jej pomocą podgrzewa świeżą wodę doprowadzaną do podgrzewacza lub prysznica. Dzięki temu zużywamy mniej ciepłej wody do kąpieli lub mniej energii do podgrzania wody z sieci. Rekuperatory ciepłej wody są stosowane na...
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Rekuperator do wody szarej to urządzenie działające na zasadzie wymiennika ciepła, którego podstawowym zadaniem jest zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do podgrzewania wody. Rekuperator odzyskuje energię z przepływającej zużytej wody kąpielowej. Zastosowanie odzysku ciepła z szarej wody znacznie zmniejszy zużycie energii, którą zużywa produkcja ciepłej wody. W naszej ofercie możecie znaleźć m.in. innowacyjny rekuperator wody Zypho, czyli lidera w tej dziedzinie.

Jak działa rekuperacja wody zużytej?

Poprzez odzysk ciepła z wody szarej, czyli wody zużytej podczas kąpieli ogrzewana jest woda zimna z sieci, która ma dopiero trafić do podgrzania. Wstępnie ogrzaną wodę rekuperator przekazuje do zbiornika ciepłej wody. Dzięki temu wstępnie podgrzana woda miesza się ze świeżą, podnosząc jej temperaturę. Zwiększa to oszczędność energii. Ponadto wylot wstępnie ogrzanej wody z rekuperatora można podłączyć bezpośrednio do prysznica. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszy się ilość ciepłej wody potrzebnej do kąpieli z głównego systemu. Już w chwilę po włączeniu prysznica uzyskasz komfortową temperaturę wody prysznicowej znacznie taniej niż w prysznicu niewyposażonym w system odzysku ciepła z wykorzystanej ciepłej wody.

Wymiennik ciepła wykonany jest w głównej mierze w oparciu o miedzianą spiralę. Miedź jest świetnym przewodnikiem ciepła wody prysznicowej, która opływa spiralę z zewnątrz, powodując podgrzanie świeżej wody w jej wnętrzu. Dzięki dużej średnicy odpływ wody szarej nie jest zakłócony ani spowolniony.

Rekuperator wody ciepłej — zalety

Energia zużywana w ciągu roku do podgrzewania wody w przeciętnym gospodarstwie domowym liczona jest w tysiącach kilowatogodzin. W przypadku budynków użyteczności publicznej, a także w ośrodkach wypoczynkowych ilości te mogą być nawet kilka razy większe. Zalety odzyskiwania ciepła z przepływu wody, która i tak odprowadzana jest do kanalizacji, zauważalne będą w rachunkach za prąd. Montaż rekuperatora zwiększa energooszczędność całego gospodarstwa lub inwestycji, a to pozwala zaoszczędzić realne pieniądze. Zyski z systemu oszczędności ciepła wody użytkowej można wykorzystać do innych inwestycji. Niewielkie zużycie energii bojlerów przy stosowaniu rekuperacji wody to także ekologia. Być może już niedługo podobnie jak w przypadku wymogów dotyczących ogrzewania montaż rekuperatora będzie obowiązkowy.

Ile możemy zaoszczędzić na rekuperatorze wody?

Oszczędności w głównej mierze zależą od ilości wykorzystanej ciepłej wody w danym okresie oraz w jakich warunkach działa rekuperator wody. Im wyższa temperatura zużywanej wody, tym sprawniej urządzenie odzyskuje energię. Maksymalne oszczędności na energii elektrycznej zużywanej do podgrzewania wody, jakie może udać się uzyskać przy typowym użytkowaniu prysznica przez rodzinę, mogą sięgnąć nawet 40%. W zależności o ceny prądu i zużycia wody oszczędności mogą wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych miesięcznie.

Rekuperatory Zypho w naszej ofercie

Podstawowymi modelami, jakie oferujemy, są Zypho Standard oraz Zypho IZI. Różnią się ze względu na sposób podłączenia. Do zasilania rekuperatora Zypho Standard można wykorzystać jeden brodzik. Ponieważ jest to rekuperator miejscowy, montuje się go bezpośrednio do otworu wylotowego brodzika. Zawiera w sobie syfon razem z pokrywką. W przypadku Zypho IZI instalacja jest dowolna i ten rekuperator może być wpięty przelotowo również zbiorczo pod kilka pryszniców tak, aby jak najlepiej wykorzystać szarą wodę.

Prosta konstrukcja rekuperatora wody tworzy z niego wydajny system odzyskiwania ciepła, który jest tani w zakupie i łatwy w montażu. Rekuperator daje duże oszczędności przez zmniejszenie kosztów ciepłej wody, dlatego podczas remontu czy inwestycji warto rozważyć jego zakup.

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania