Kategorie

Odpływy liniowe
Czy mogę zainstalować ten odpływ pod płytkami w prysznicu?

Tak, odpływy Premium są przeznaczone do montażu w podłogach wyłożonych płytkami w pomieszczeniach mokrych. Należy pamiętać, że odległość od kołnierza ze stali nierdzewnej otaczającego odpływ do górnej krawędzi ramy kanału wynosi 15 mm (czyli maksymalna grubość płytek wraz z klejem i izolacją), a więc 8 - 12 mm to optymalna grubość płytek dla tego typu odpływu.


Mam syfon Drop 35/50 w odpływie liniowym czyszczenie od góry. Pytanie czy syfon ten można wyciągać do czyszczenia czy czyści się tylko sitko i reszty nie wyciągamy. Cy można używać sody octu i gorącej wody do mycia. Czy nie zniszczy si . . .

Dzień dobry, do czyszczenia od góry można wyjąć z syfonu zarówno sitko, jak i rurkę inspekcyjną, która jest bezpośrednio pod sitkiem. Można używać sody z octem i gorącej wody.


Witam posiadam odpływ liniowy Sieme 70 cm z kratką na wierzchu. Chciałam zapytać czy można dokupić taką część którą się płytkuje z wierzchu?

tak istnieje możliwość zamówienia samej kratki maskującej. Cena kratki będzie stanowiła około 1/3 aktualnej ceny całego odpływu. Ponieważ kratki nie są w naszej standardowej ofercie, w celu ustalenia szczegółów zakupu prosimy o kontakt telefoniczny na 601-692-728 lub mailowy sklep@nowoczesnyprysznic.pl.


Pokaż więcej >>
Brodziki podpłytkowe
Witam, jak długo potrwa dostawa brodzika podpłytkowego 800x1000 do Wrocławia. Potrzebowałbym tego na wtorek / środę w przyszłym tygodniu. Czy trudno jest go wypłytkować? 

Niestety 800 x 1000 mm nie jest jednym z naszych standardowych rozmiarów, moglibyśmy wyprodukować brodzik na zamówienie, byłby nieco droższy i potrzebowalibyśmy dodatkowych kilku dni na wyprodukowanie i dostawę.

Alternatywnie możesz kupić płytę prysznicową 1000 x 1000 mm, a następnie ją przyciąć. Można to zrobić zwykłą piłą ręczną, nie uszkadzając brodzika. Jedynym wymaganiem jest przycięcie po równo z każdej stronu. Taki brodzik zazwyczaj jest dostępny of ręki, a wysyłka trwa do dwóch dni roboczych.

W razie dalszych pytań jesteśmy do dyspozycji.


Dzień dobry, w mojej łazience jest miejsce na brodzik 80x90cm. Czy wykonacie taki na wymiar? Prysznic zabezpieczony będzie z dwóch stron zasłonkami przed rozbryzgiwaniem się wody. Jeśli od grubości płyty brodzikowej zależy spadek, to jak . . .

Dzień dobry,

Istnieje możliwość wykonania brodzika na wymiar, jednak będzie to nieco droższe i potrwa dłużej niż w przypadku standardowego brodzika. Natomiast brodziki można w pewnym zakresie łatwo docinać, więc lepsza wydaje się opcja kupienia większego wymiaru 90x90 i symetrycznego docięcia go do swoich potrzeb. Największy spadek można uzyskać przy największej grubości płyty, czyli 35 mm. Jeżeli chodzi o syfon, to każdy z nich będzie gwarantował wystarczająco szybki odbiór wody. Jeżeli do dyspozycji jest wystarczająco dużo miejsca w posadzce na głębokość (w miejscu, gdzie będzie syfon potrzeba około 10 cm) to śmiało można wybrać syfon Drop 50. Jeżeli nieco mniej to lepszy będzie Drop 35. Oba mają taką samą przepustowość.

Co do ogrzewania to można je zamontować bezpośrednio na brodziku pod kafelkami. Kabel grzejny jest hermetyczny, ekranowany i posiada odpowiednie uziemienie. Przy poprawnym podłączeniu do stosunkowo nowej instalacji z odpowiednimi zabezpieczeniami nie ma się czego obawiać.


Czy w brodziku Invisible można podnieść kratkę do czyszczenia?

Tak, kratkę można podnosić i wyciągać do czyszczenia. Pod kratką jest dostęp do sitka syfonu, które można wyjąć i wyczyścić również wnętrze syfonu.


Pokaż więcej >>
Ogólne
Czy wykończenie poler będzie pasowało do chromowanych elementów w łazience?

Tak, poler to efekt lustrzany, czyli podobny do chromu.


Jaka jest różnica między wykończeniem mat i szlif?

Szlif to stal szczotkowana. Gładkie wykończenie z dekoracyjnym, jednokierunkowym przeszlifowaniem. Mat to lekko szorstkie, jednolite wykończenie bez połysku. Najczęściej wybierany jest szlif.


Na jaki rabat mogę liczyć jeżeli zamówię 4 sztuki odpływu liniowego Premium Slim 800 mm?

W tym konkretnym przypadku przy aktualnych cenach możemy zaproponować 8% rabatu. Jeżeli zdecyduje się Pan na dodatkowe materiały uszczelniające, będziemy mogli zaproponować już 10% rabatu.

Nasza kompletna polityka rabatowa dostępna jest tutaj > zniżki


Pokaż więcej >>
Ogrzewanie podłogowe
Czy folie grzewcze możemy dać pod płytki podłogowe (terakotę)? Jeśli tak, to czy płytki przyklejamy bezpośrednio na folię i czym?

Folia grzewcza przeznaczona jest do montażu suchego pod panele. Pod płytki podłogowe należy zastosować maty grzewcze Wiper Sunfloor i użyć wysokoelastycznego kleju do płytek.


czy mają Państwo zestaw ogrzewania maty grzewczej którą mogę umieścić za lustrem lub na ścianie za kafelkami 

Tak, mata grzewcza Wiper Sunfloor nadaje się do instalacji w ścianie. Trzeba jednak pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego tynku i zachować szczególną ostrożność przy wierceniu w ścianie w przyszłości. Montaż za lustrem również byłby możliwy pod warunkiem zastosowania lustra przyklejanego do ściany, a nie wiszącego. W takim przypadku matę również najlepiej zatopić w tynku lub kleju dla równomiernego rozprowadzania ciepła. 

Przykładowy rozmiar maty https://nowoczesnyprysznic.pl/1-m-mata-grzewcza-sunfloor-50-cm-x-2-m-150w


Czy to ogrzewanie można instalować pod prysznicem?

Nie ma przeciwwskazań do instalacji ogrzewania pod prysznicem. Kabel grzejny jest hermetyczny, uziemiony i umieszczony w posadzce. Pod warunkiem prawidłowej instalacji użytkownikowi nic nie grozi. Należy jednak pamiętać o utrzymaniu odstępu od syfonu, tak aby ogrzewanie nie powodowało przyspieszonego odparowywania wody z syfonu.


Pokaż więcej >>
Akcesoria
Czy materiał posiada EMICODE EC1 PLUS oraz czy posiada EPD typu 3

Wszystkie normy i parametry można znaleźć w karcie produktu producenta dostępnej do pobrania w opisie produktu lub klikając w link: KARTA PRODUKTU PCI LASTOGUM


poprosze o informacje czy pci lastogum jest dostepny w kolorze bialynm. dziekuje i pozdrawiam serdecznie, Daniel Gütter

PCI Lastogum w kolorze białym jest dostępny do zamówienia. Zwykle czas realizacji wynosi od 1 do 5 dni roboczych.


Witam czy jest kolor biały fugi ?

Dzień dobry. Tak, mamy biały kolor w ofercie do zamówienia. Można go wybrać z listy kolorów przy produkcie.


Pokaż więcej >>
Brodziki
Jaką grubość brodzika wybrać?

Grubszy brodzik oferuje nieco większy spad oraz lepszą izolację akustyczną. Grubsze brodziki lepiej sprawdzą się przy dużych wymiarach takich jak 900x1600 i większych. Jednak standardowy brodzik 20 mm równie dobrze się sprawdzi pod względem izolacji i zbierania wody. Najlepiej sugerować się głębokością posadzki w swojej łazience. Im więcej mamy miejsca, tym grubszy brodzik lepiej wybrać.


Czy użycie zestawu uszczelniającego jest obowiązkowe?

Nie, jest to dodatkowa opcja dla osób, które jeszcze nie zaopatrzyły się w chemię do uszczelnienia prysznica przed kafelkowaniem. Jednak zestaw uszczelniający zawiera wysokiej jakości komponenty, polecane przez producenta odpływu i wydłuża gwarancję na odpływ/brodzik.


Ile zestawów uszczelniających potrzeba przy prysznicu 90x120?

Jeżeli w planach jest uszczelnienie tylko prysznica, to przy tym rozmiarze wystarczy jeden zestaw pokrywający, czyli 3,5 m2.


Pokaż więcej >>
Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.