Wybierz kategorię produktów, żeby zobaczyć więcej pytań.

Odpływy liniowe

Czy mogę zainstalować ten odpływ pod płytkami w prysznicu?

Tak, odpływy Premium są przeznaczone do montażu w podłogach wyłożonych płytkami w pomieszczeniach mokrych. Należy pamiętać, że odległość od kołnierza ze stali nierdzewnej otaczającego odpływ do górnej krawędzi ramy kanału wynosi 15 mm (czyli maksymalna grubość płytek wraz z klejem i izolacją), a więc 8 - 12 mm to optymalna grubość płytek dla tego typu odpływu.


Ile lat gwarancji i na co mają odpływy Wiper

Odpływy Wiper objęte są 25-letnią gwarancją. W skrócie gwarancja dotyczy wad fizycznych produktu. Szczegóły na karcie gwarancyjnej w dokumentach do pobrania przy produkcie.


Czy syfon Drop 50 dla odpływu Wiper 1100 premium pure jest obrotowy? Czy można go przykręcić równolegle / prawie równolegle do odpływu? Pozdr. P

Dzień dobry,

Poza syfonami stalowymi, przyspawanymi do odpływu, każdy syfon, włączając w do Drop 50, jest obrotowy 360°. Jedynym wyjątkiem jest syfon Snake, który obraca się jedynie w 60°.

Syfony obrotowe w 360 ° można ustawiać w dowolnej pozycji, równolegle i prostopadle do syfonu a także pod kątem.

W razie jakichkolwiek dalszych pytań zapraszamy do kontaktu.

Dawid 601 692 728


Pokaż więcej >>

Brodziki podpłytkowe

Witam, jak długo potrwa dostawa brodzika podpłytkowego 800x1000 do Wrocławia. Potrzebowałbym tego na wtorek / środę w przyszłym tygodniu. Czy trudno jest go wypłytkować? 

Niestety 800 x 1000 mm nie jest jednym z naszych standardowych rozmiarów, moglibyśmy wyprodukować brodzik na zamówienie, byłby nieco droższy i potrzebowalibyśmy dodatkowych kilku dni na wyprodukowanie i dostawę.

Alternatywnie możesz kupić płytę prysznicową 1000 x 1000 mm, a następnie ją przyciąć. Można to zrobić zwykłą piłą ręczną, nie uszkadzając brodzika. Jedynym wymaganiem jest przycięcie po równo z każdej stronu. Taki brodzik zazwyczaj jest dostępny of ręki, a wysyłka trwa do dwóch dni roboczych.

W razie dalszych pytań jesteśmy do dyspozycji.


Dzień dobry, w mojej łazience jest miejsce na brodzik 80x90cm. Czy wykonacie taki na wymiar? Prysznic zabezpieczony będzie z dwóch stron zasłonkami przed rozbryzgiwaniem się wody. Jeśli od grubości płyty brodzikowej zależy spadek, to jak . . .

Dzień dobry,

Istnieje możliwość wykonania brodzika na wymiar, jednak będzie to nieco droższe i potrwa dłużej niż w przypadku standardowego brodzika. Natomiast brodziki można w pewnym zakresie łatwo docinać, więc lepsza wydaje się opcja kupienia większego wymiaru 90x90 i symetrycznego docięcia go do swoich potrzeb. Największy spadek można uzyskać przy największej grubości płyty, czyli 35 mm. Jeżeli chodzi o syfon, to każdy z nich będzie gwarantował wystarczająco szybki odbiór wody. Jeżeli do dyspozycji jest wystarczająco dużo miejsca w posadzce na głębokość (w miejscu, gdzie będzie syfon potrzeba około 10 cm) to śmiało można wybrać syfon Drop 50. Jeżeli nieco mniej to lepszy będzie Drop 35. Oba mają taką samą przepustowość.

Co do ogrzewania to można je zamontować bezpośrednio na brodziku pod kafelkami. Kabel grzejny jest hermetyczny, ekranowany i posiada odpowiednie uziemienie. Przy poprawnym podłączeniu do stosunkowo nowej instalacji z odpowiednimi zabezpieczeniami nie ma się czego obawiać.


Czy w brodziku Invisible można podnieść kratkę do czyszczenia?

Tak, kratkę można podnosić i wyciągać do czyszczenia. Pod kratką jest dostęp do sitka syfonu, które można wyjąć i wyczyścić również wnętrze syfonu.


Pokaż więcej >>

Ogólne

Czy wykończenie poler będzie pasowało do chromowanych elementów w łazience?

Tak, poler to efekt lustrzany, czyli podobny do chromu.


Jaka jest różnica między wykończeniem mat i szlif?

Szlif to stal szczotkowana. Gładkie wykończenie z dekoracyjnym, jednokierunkowym przeszlifowaniem. Mat to lekko szorstkie, jednolite wykończenie bez połysku. Najczęściej wybierany jest szlif.


Na jaki rabat mogę liczyć jeżeli zamówię 4 sztuki odpływu liniowego Premium Slim 800 mm?

W tym konkretnym przypadku przy aktualnych cenach możemy zaproponować 8% rabatu. Jeżeli zdecyduje się Pan na dodatkowe materiały uszczelniające, będziemy mogli zaproponować już 10% rabatu.

Nasza kompletna polityka rabatowa dostępna jest tutaj > zniżki


Pokaż więcej >>

Wpusty kwadratowe

Czy odpływy punktowe dostępne są w różnej kolorystyce, np.złote szczotkowane

Niestety na ten moment w ofercie posiadamy odpływy punktowe jedynie w kolorze srebrnym / stalowym.


Ogrzewanie podłogowe

Czy folie grzewcze możemy dać pod płytki podłogowe (terakotę)? Jeśli tak, to czy płytki przyklejamy bezpośrednio na folię i czym?

Folia grzewcza przeznaczona jest do montażu suchego pod panele. Pod płytki podłogowe należy zastosować maty grzewcze Wiper Sunfloor i użyć wysokoelastycznego kleju do płytek.


Czy maty można dać pod płytki łazienkowe

Jak najbardziej można. Instalacja pod płytkami to główne przeznaczenie takich mat i właśnie w łazience będę się sprawdzać najlepiej.


Czy folię grzewczą można kłaść na podłogę z desek.

Jeżeli podłoga jest równa i stabilna (deski nie mogą się uginać), nie ma problemu. Konieczne jest jednak użycie tak jak w każdym innym przypadku, podkładów pod panele. W przypadku tej folii producent zaleca użycie podkładów z pianki XPS o grubości min. 5 mm. Czyli na podłogę najpierw należy położyć podkłady pod panele, następnie folię grzewczą później folię paroizolacyjną i w końcu panele laminowane.


Pokaż więcej >>

Akcesoria

Czy materiał posiada EMICODE EC1 PLUS oraz czy posiada EPD typu 3

Wszystkie normy i parametry można znaleźć w karcie produktu producenta dostępnej do pobrania w opisie produktu lub klikając w link: KARTA PRODUKTU PCI LASTOGUM


poprosze o informacje czy pci lastogum jest dostepny w kolorze bialynm. dziekuje i pozdrawiam serdecznie, Daniel Gütter

PCI Lastogum w kolorze białym jest dostępny do zamówienia. Zwykle czas realizacji wynosi od 1 do 5 dni roboczych.


Witam czy jest kolor biały fugi ?

Dzień dobry. Tak, mamy biały kolor w ofercie do zamówienia. Można go wybrać z listy kolorów przy produkcie.


Pokaż więcej >>

Brodziki

Jaką grubość brodzika wybrać?

Grubszy brodzik oferuje nieco większy spad oraz lepszą izolację akustyczną. Grubsze brodziki lepiej sprawdzą się przy dużych wymiarach takich jak 900x1600 i większych. Jednak standardowy brodzik 20 mm równie dobrze się sprawdzi pod względem izolacji i zbierania wody. Najlepiej sugerować się głębokością posadzki w swojej łazience. Im więcej mamy miejsca, tym grubszy brodzik lepiej wybrać.


Czy ten brodzik nadaje się do stropów drewnianych? Czy wystarczy wyciac w tym miejscu płytę MFP(2.2cm na belkach stropowych 22cm) i zastapic brodzikiem czy jeszcze coś innego jest konieczne?

Brodzik musi zostać podparty na całej powierzchni, niestety nie może leżeć na samych belkach.


Czy użycie zestawu uszczelniającego jest obowiązkowe?

Nie, jest to dodatkowa opcja dla osób, które jeszcze nie zaopatrzyły się w chemię do uszczelnienia prysznica przed kafelkowaniem. Jednak zestaw uszczelniający zawiera wysokiej jakości komponenty, polecane przez producenta odpływu i wydłuża gwarancję na odpływ/brodzik.


Pokaż więcej >>
Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania