NISKI BRODZIK PRYSZNICOWY KOMPOZYTOWY WIPER SOLID EYE

Brodziki podpłytkowe to bardzo wygodne i wytrzymałe rozwiązanie na lata. Niestety sytuacja zastana w łazience nie zawsze pozwala na instalację brodzika w posadzce. Czasem po prostu nie chcemy kuć posadzki, ale jednocześnie mieć niski brodzik. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybór niskiego brodzika prysznicowego do instalacji na posadzce. Przedstawiamy kompozytowy brodzik Wiper Solid Eye.

MATERIAŁ

Brodzik wykonany został z materiału nazywanego Solid Surface o wyjątkowych właściwościach. Ten bardzo wytrzymały kompozyt mineralno – akrylowym, w przeciwieństwie do innych materiałów wykorzystywanych do produkcji brodzików, jest bardzo łatwy w utrzymaniu i naprawie. Jedną z podstawowych obaw przed zakupem taniego brodzika akrylowego jest jego podatność na rysowanie się i uginanie. Wady te nie dotyczą brodzika Solid. Nawet jeżeli dojdzie do głębokiego zarysowania powierzchni, naprawa jest bardzo prosta i wymaga jedynie przeszlifowania i wypolerowania powierzchni. To bardzo proste i możliwe do wykonania przez samego użytkownika bez konieczności płacenia za profesjonalną renowację.

Ponieważ brodzik wykonano z litego materiału, jest on masywny, dlatego efekt uginania się pod ciężarem użytkownika nie występuje. Płyta brodzika ma standardowy, najchętniej wybierany wymiar 90 × 120 cm, który pozwala na stworzenie wygodnej przestrzeni prysznicowej nawet w stosunkowo niedużej łazience. Grubość brodzika prysznicowego Solid wynosi 30 mm, co zapewnia mu odpowiednią sztywność, jednocześnie nie tworząc wysokiego progu wejściowego. Gotowe spady wykonane z każdego narożnika zapewniają sprawne zbieranie wody z całej jego powierzchni.

Sama powierzchnia brodzika jest pozbawiona porów, dzięki czemu utrzymanie go w czystości jest bardzo łatwe, a możliwość rozwoju wszelkich bakterii i grzybów została niemal wyeliminowana.

ZESTAW

Niski brodzik Solid posiada wbudowaną ramkę odpływową Wiper Eye-Drain, której wyjątkowy kształt nadaje całości unikalny wygląd wyróżniający się na tle podobnych produktów dostępnych na rynku. Ramka wykonana jest z grubej stali nierdzewnej, co dodatkowo zwiększa walory estetyczne i wartość całego brodzika. W zestawie zawsze znajduje się także jeden z najniższych na rynku syfon wraz z dopasowaną kratką maskującą. Jego czyszczenie odbywa się od góry, dzięki czemu utrzymanie czystości nie stanowi problemu.

WIper Solid Eye-Drain

INSTALACJA

Wykonanie odpowiednich spadów jest najtrudniejszym do poprawnego wykonania elementem prysznica typu walk-in. W przypadku brodzika napłytkowego Wiper Solid Eye ten etap prac może zostać całkowicie pominięty. Gotowe spady z każdego narożnika zapewnią dokładne, symetryczne zbieranie wody z całej jego powierzchni.

Sama instalacja brodzika jest bardzo prosta i zwykle ogranicza się do zainstalowania syfonu w posadzce, a następnie przyklejenia brodzika, podłączenia go i wykończenia silikonem. Istnieje jednak druga metoda instalacji, która umożliwia uzyskanie prawdziwie bezprogowego prysznica. Polega ona na wykuciu w posadzce otworu wielkości brodzika i o głębokości równej mniej więcej jego grubości. Następnie wklejeniu brodzika tak, żeby zrównał się zresztą posadzki i odpowiednim wykończeniu jak w pierwszej metodzie. Między innymi właśnie ta elastyczność przy instalacji sprawia, że produkt ten wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku.

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.