Odpływ liniowy Sieme 900 mm Stone 6
Odpływ liniowy Sieme 900 mm Stone 7
Odpływ liniowy Sieme 900 mm Stone 11
Odpływ liniowy Sieme 900 mm Stone 13
Odpływ liniowy Sieme 900 mm Stone
Odpływ liniowy Sieme 900 mm Stone 6
Odpływ liniowy Sieme 900 mm Stone 7
Odpływ liniowy Sieme 900 mm Stone
Odpływ liniowy Sieme 900 mm Stone 11
Odpływ liniowy Sieme 900 mm Stone 13

Odpływ liniowy Sieme 900 mm Stone

Specyfikacje techniczne

Niskie odwodnienie liniowe Sieme Stone o długości 90 cm to gotowy do montażu zestaw zawierający stalowy odpływ z kołnierzem, stalową kratkę, płaski syfon, nóżki regulacyjne i mankiet uszczelniający. Rynienka prysznicowa Sieme jest wysokiej jakości produktem polskiego producenta w przystępnej cenie. Wykonana została z dobrej jakości grubej stali nierdzewnej 304. Dzięki temu zarówno kratka odpływowa jak i sam kanał są bardzo odporne na obciążenie, odkształcenia, rdzę i detergenty. W przeciwieństwie do tanich odpływów prysznicowych każda krawędź została starannie zaokrąglona i wyszlifowana dla bezpieczeństwa i estetyki. Rynienkę w połowie wysokości otacza stalowy kołnierz dzięki czemu odpływ jest bardzo łatwo zainstalować i właściwie uszczelnić. Odpływ jest zgodny z normą EN 1253. 

Maskownica STONE została zaprojektowana z myślą o wypełnieniu jej płytkami. Dzięki temu otrzymasz efekt niemal niewidocznego odpływu. Woda odprowadzana będzie szczelinami wokół. Odpowiednia grubość stali zapewnia kratce sztywność i wytrzymałość na obciążenie. Kratka nie jest dwustronna dlatego jeżeli poszukujesz gładkiej powierzchni stali, nie do wypłytkowania wybierz wersję Clear. Jeżeli wolisz dodatkowe otwory w kratce pomagające odprowadzać wodę wybierz wersję Steel z poprzecznymi paskami. 

Ultra niski syfon dołączony do zestawu jest przeznaczony do stosowania w płytkich posadzkach, w których głębokie kucie nie jest możliwe. Wykonany został z polipropylenu, który w przeciwieństwie do tworzywa ABS nie pęka i jest odporny na działanie kwasów. Mimo niewielkiej wysokości posiada sporą przepustowość na poziomie 36 l/min. Czyszczenie jest wygodne i odbywa się od góry. Syfon SNAKE jest zgodny z normą PN-EN 274.

Długość odpływu

Odpływ jest dostępny w 8 standardowych długościach. Chociaż mają te same parametry techniczne, długość odpływu powinna być dopasowana do wielkości prysznica. Na przykład długość odpływu 700 mm jest zalecana dla prysznica o szerokości 1000 mm.

Wzór kratki
 • Stone

Do wyboru są 3 wzory kratek maskujących. Wzór kratki nie wpływa na przepustowość odpływu.

Zestaw uszczelniający (opcja)

Zestaw uszczelniający (opcja) opcjonalny zestaw produktów do uszczelniania, które możesz zakupić przy okazji. Posłużą do uszczelniania brodzików i odpływów oraz połączeń ścian z podłogą pod prysznicem. Zalecany zarówno do betonu jak i podłóg drewnianych. Każdy zestaw zawiera 4 kg folii w płynie, 1 l gruntu, 10 m taśmy uszczelniającej, 2 narożniki, 2 kołnierze do rur. Jeden zestaw pokrywa do 3,5 m² (w zależności od podłoża). Jeden zestaw pokryje do 3,5 m². Oblicz powierzchnię ścian i podłogi prysznica i wybierz ilość zestawów. Warto dokupić. Zestaw uszczelniający (opcja)

Ogrzewanie podłogowe (opcja)

Kompletny zestaw elektrycznego ogrzewania podłogowego to dodatkowa opcja, którą możesz zamówić do odpływu lub brodzika. Ogrzewanie można zastosować pod prysznicem lub w całej łazience.
Kompletny zestaw elektrycznego ogrzewania podłogowego

38300
500,32 zł
Brutto
Aby otrzymać 4% zniżki musisz zwiększyć wartość swojego koszyka o 400 zł. Dowiedz się więcej o naszych kodach rabatowych. System rabatowy nie obejmuje produktów marki Starwax, Corsan i Daikin.

 
 • Długość (X): 900 [mm]
 • Wysokość (C): 25 [mm]
 • Odległość od kołnierza do górnej płaszczyzny (T): 15 [mm]
 • Szerokość kołnierza (F): 110 [mm]
 • Szerokość kanału (Y): 70 [mm]
 • Średnica rury odpływowej: 40/50 mm (redukcja w zestawie)
 • Kratka odpływowa w zestawie

W modelu Pure kratka odpływowa ma możliwość wykończenia np. kafelkami lub mozaiką.

 • Głębokość otworu na płytkę (A): 15 [mm]
 • Szerokość otworu na płytkę (D): 50 [mm]

Sieme rysunek techniczny

Kratka Sieme Stone

Korzyści Sieme

Długość kanału odpływowego
900 mm
Wzór
Stone (do wypłytkowania)
Wysokość kanału
25 mm
Całkowita wysokość
71 mm (z syfonem SNAKE)
Szerokość kanału
70 mm
Całkowita szerokość
110 mm
Materiał
Stal nierdzewna 304 S 15
Skład zestawu
Korpus odpływu liniowego · Kratka odpływowa · Regulowane nóżki · Syfon · Mankiet uszczelniający
Dodatki
Zestaw uszczelniający
Syfon
Polipropylenowy
Stalowy kołnierz
Dołączony
Czyszczenie
Odgórne: System łatwego czyszczenia
Model
Sieme
5901797268114
h+m snake
H+M Snake

Oferowany odpływ wyposażony jest w nowoczesny niskoprofilowy syfon Snake. Dzięki specjalnej konstrukcji ten niski syfon do odpływów liniowych i pryszniców pozwoli znacznie ograniczyć głębokość instalacji. Zestaw wyposażono we wszystkie niezbędne elementy takie jak sitko, kluczyk montażowy i redukcja dzięki, której syfon podłączymy do rury odpływowej 40 lub 50 mm. Przepustowość na poziomie do 36 l/min gwarantuje bezproblemowe użytkowanie z deszczownicami. Syfon ma jedynie 46 mm wysokości!
 • Materiał: Polipropylen (PP)
 • Wysokość: 46 mm
 • Szerokość: 100 mm
 • Długość: 260 mm
 • Przepustowość: 36 l/min.
 • Zasyfonowanie: 30 mm
 • Podłączenie: DN 50/40 mm (redukcja w zestawie)
 • Obrotowy do ok 60° - brak możliwości ułożenia wzdłuż odpływu

Rysunek techniczny - Snake.pdf

McAlpine HC26 syfon
Standardowy syfon uznanego producenta McAlpine. Podstawowe parametry przepustowości i zasyfonowania na dobrym poziomie. Obrotowe kolanko ułatwia dopasowanie do odprowadzenia. Przetestowana konstrukcja od wielu lat na rynku. Czyszczenie od góry.

  • Materiał: PVC
  • Wysokość: 68 mm
  • Przepustowość: 26 l/min.
  • Zasyfonowanie: 20 mm
  • Podłączenie: DN50
  • Obrotowy 360°

Rysunek techniczny - McAlpine HC26-45.pdfZestaw uszczelniający Wiper

Zestaw uszczelniający jest gotowym pakietem zawierającym wszystkie komponenty potrzebne do odpowiedniego zabezpieczenia powierzchni prysznica lub innej powierzchni przed wilgocią. Nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Wszystko zostało spakowane w jedno wygodne wiaderko. Zestaw jest polecany do użycia podczas instalacji oferowanych przez nas brodzików i odwodnień.

Bez problemu pokrywa 3,5 m² przy odpowiednim przygotowaniu podłoża. Powinien być używany w pomieszczeniach i na podłożach narażonych na dużą wilgoć (np. łazienki, prysznice, natryski, toalety, pralnie, kuchnie itp.). Zabezpiecza podłoże, na którym mają zostać położone np. płytki ceramiczne, wykładziny. Może zostać użyty na wielu różnych powierzchniach takich jak: płyty gipsowo-kartonowe, tynki wapienne i cementowe, gazobeton, drewno, kamień itp.

Zestaw uszczelniający Wiper 2
Zestaw zawiera:
 • 4kg płynnej folii
 • 1l roztworu gruntującego
 • 10 metrów elastycznej taśmy uszczelniającej
 • 2 elastyczne kołnierze na rury
 • 2 elastyczne narożniki uszczelniające

Zalety:
 • Zużycie do 1,2kg/m²
 • Bez rozpuszczalników
 • Czas schnięcia: 2h
Folia w płynie

Folia w płynie
Płynna folia to gotowa do użytku uszczelniająca masa polimerowa. Nie zawiera rozpuszczalników. Po zaaplikowaniu na podłoże tworzy wodoszczelną i elastyczna powłokę. Produkt przeznaczony do użytku w miejscach użytkowanych przez ludzi zagrożonych wysoką wilgotnością (łazienki, kuchnie, pralnie itp.). Gwarantuje odpowiednią izolację od wilgoci pod wykładzinami, płytkami ceramicznymi, glazurą, terakotą, podłogami z drewna i paneli oraz wykładzin syntetycznych.

Emulsja gruntująca

Emulsja gruntująca
Emulsja przeznaczona jest do gruntowania chłonnych i porowatych powierzchni. W szczególności polecana jest do podłoży cementowych, gazobetonu, płyt gipsowo-kartonowych, tynków cementowych i wapiennych. Grunt jest głęboko wchłaniany przez podłoże dzięki czemu je wzmacnia, przywracając pierwotne parametry i nie ograniczając oddychalności. Zagruntowany substrat gwarantuje lepszą przyczepność jednocześnie ograniczając wchłanianie np. klejów czy farb co zmniejsza ich zużycie. Roztwór ma właściwości bio- i grzybobójcze dzięki czemu zabezpieczamy podłoże przed formowaniem się pleśni i grzybów.

elektryczna mata grzewcza w rolce
Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe SUNFLOOR jest kompatybilne z oferowanymi przez nas brodzikami i odpływami. Z powodzeniem można je stosować jako ogrzewanie posadzki pod samym prysznicem, dla całej łazienki lub w jakimkolwiek innym pomieszczeniu. We wszystkich przypadkach szybko rozgrzewa posadzkę, której ciepło promieniuje na całe pomieszczenie. Jest to wydajne, ekonomiczne i przede wszystkim zupełnie niewidoczne rozwiązanie.

Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy potrzebne do zainstalowania gotowego ogrzewania podczas remontu Twojej łazienki. Mata składa się z samoprzylepnej siatki, do której doczepiony jest specjalny kabel grzejny. Dodatkowo zestaw zawiera automatyczny termostat cyfrowy razem z czujnikiem podłogowym i akcesoriami. W paczce znajdziesz również instrukcje pomocne podczas instalacji. Jeden termostat może obsłużyć do 23 m maty.

Aby obliczyć wymagany rozmiar maty dokładnie zmierz obszar, który chcesz ogrzewać (pamiętaj aby odliczyć miejsca, na których będą stały meble lub wyposażenie łazienki takie jak umywalka, szafka, pralka czy sedes). Jeżeli obliczony rozmiar jest większy niż najbliższy rozmiar maty, zaokrąglij go w dół. Matę można kształtować jednak kabla grzejnego nie wolno docinać!

Termostat Wiper Sunfloor Wifi
Termostat cyfrowy

ermostat oferowany do ogrzewania Sunfloor to nowoczesne cyfrowe urządzenie z opcją WiFi do wygodnego sterowania zdalnego również za pomocą smartfona. Termostat ma nowoczesny, minimalistyczny design, który będzie pasował do każdej łazienki bez rzucania się w oczy. Intuicyjny dotykowy panel pozwala na łatwą obsługę. Kompaktowy rozmiar 8,5 x 8,5 cm i niewielka głębokość nie przysporzą problemów z instalacją w ścianie.

Termostat posiada wiele przydatnych programów takich jak detekcja otwartego okna, tryb nocny, tryb przeciw zamarzaniu i wiele innych.

Jedno urządzenie może obsłużyć do 3600 Watów (maks. 16 amperów, co przekłada się na około 23 m²).

Specyfikacja:
 • Wymiary z ramką: 85 x 85 mm
 • Uhrzeit Anzeige und Temperatursperre
 • Aplikacja mobilna (iOS/Android)
 • Ekran dotykowy
 • Kolor: biały lub czarny
 • Zasilanie: 230 Volt - 50/60 Hz
 • Pobór prądu w stanie spoczynku: poniżej 2W
 • Maksymalne obciążenie: 16A - 3600 W
 • Klasa: IP 21
Sieme mankiet

Mankiet izolacyjny Kołnierz uszczelniający dołączony do zestawu wykonany został z membrany MATLASTIC. Jest to mata z folii polietylenowej pokryta specjalną włókniną po obu stronach. Dzięki takiemu rozwiązaniu idealnie przylega do podłoża. Jej instalacja jest zalecana we wszystkich miejscach wymagających uszczelnienia. Membrana jest lekka, elastyczna, odporna na rozkład i odporna na pękanie podłoża. Zapewnia także jednolitą grubość warstwy uszczelniającej. Rozwiązanie to jest bardzo łatwe i szybkie w użyciu. Umożliwia układanie płytek zaraz po przyklejeniu maty.

nóżki regulacyjne sieme
Nóżki regulacyjne Do zestawu dołączone są dwie regulowane nogi. Należy je zamontować po obu stronach pod metalowym kołnierzem. Dzięki nim wygodnie wypoziomujesz odpływ przed wylewką betonową. W przypadku instalacji odpływu w drewnianej podłodze na legarach bez problemu możesz je zdemontować.

Rysunki techniczne i instrukcje na temat produktu dostępne do pobrania i wydruku poniżej.

ikona pdfInstrukcja ikona pdfRysunek techniczny - Sieme ikona pdfRysunek techniczny - Syfon ikona pdfAtest Higieniczny

Brak opinii

Zastrzeżenie Nowoczesnyprysznic.pl nie weryfikuje opinii, ale są one moderowane dla spełnienia standardów sklepu. Ocena końcowa wyliczana jest na podstawie średniej wszystkich ocen i zaokrąglana.
Czy mogę zainstalować ten odpływ pod płytkami w prysznicu?

Tak, odpływy Premium są przeznaczone do montażu w podłogach wyłożonych płytkami w pomieszczeniach mokrych. Należy pamiętać, że odległość od kołnierza ze stali nierdzewnej otaczającego odpływ do górnej krawędzi ramy kanału wynosi 15 mm (czyli maksymalna grubość płytek wraz z klejem i izolacją), a więc 8 - 12 mm to optymalna grubość płytek dla tego typu odpływu.


Chcę zamówić dwie kratki do jednego odpływu. Jedną do wypłytkowania, a drugą zwykłą. Jak to zrobić?

Należy kupić odpływ z jedną z opcji, a w sprawie drugiej kratki skontaktować się z nami na sklep@nowoczesnyprysznic.pl lub 601 692 728


Czy jest możliwość wysyłki zagranicę?

Tak. Dostawa poza granicę Polski jest możliwa, jednak do zamówienia będę musiały zostać doliczone koszty wysyłki. Po szczegóły zapraszmy do kontaktu na sklep@nowoczesnyprysznic.pl.


Czy kratkę można wyjąć do czyszczenia?

Tak, kratki można wyjąc w dowolnym momencie do czyszczenia. Do każdego odpływu dodajemy specjalny haczyk/kluczyk do podnoszenia kratki.


Czy brodzik nadaje się do posadzki betonowej?

Tak, jak najbardziej brodzik można instalować zarówno w posadzce betonowej, jak i drewnianej.


Czy wykończenie poler będzie pasowało do chromowanych elementów w łazience?

Tak, poler to efekt lustrzany, czyli podobny do chromu.


Jaka jest różnica między wykończeniem mat i szlif?

Szlif to stal szczotkowana. Gładkie wykończenie z dekoracyjnym, jednokierunkowym przeszlifowaniem. Mat to lekko szorstkie, jednolite wykończenie bez połysku. Najczęściej wybierany jest szlif.


Czy są dłuższe odpływy niż 800mm?

Tak, posiadamy odpływy w długościach od 500 do 1200 mm co 100 mm.


Chcę zainstalować odpływ w betonie. Jaka jest głębokość instalacji?

W zależności od odpływu i wybranego syfonu głębokość będzie wahała się mniej więcej od 60 do 93 mm.


Na jaki rabat mogę liczyć jeżeli zamówię 4 sztuki odpływu liniowego Premium Slim 800 mm?

W tym konkretnym przypadku przy aktualnych cenach możemy zaproponować 8% rabatu. Jeżeli zdecyduje się Pan na dodatkowe materiały uszczelniające, będziemy mogli zaproponować już 10% rabatu.

Nasza kompletna polityka rabatowa dostępna jest tutaj > zniżki


Czy użycie zestawu uszczelniającego jest obowiązkowe?

Nie, jest to dodatkowa opcja dla osób, które jeszcze nie zaopatrzyły się w chemię do uszczelnienia prysznica przed kafelkowaniem. Jednak zestaw uszczelniający zawiera wysokiej jakości komponenty, polecane przez producenta odpływu i wydłuża gwarancję na odpływ/brodzik.


Czy mogę zamówić samą kratkę?

Tak, istnieje możliwość zamówienia samej kratki do odpływu. Będzie on stanowił około 1/3 wartości odpływu. Prosimy o kontakt na sklep@nowoczesnyprysznic.pl lub pod 601-692-728


Czy odpływ można wykafelkować w środku?

Do wykafelkowania kratki nadają się odpływy w wersji Pure lub Invisible.


Czy produkt jest dostępny i ile czeka się na realizację zamówienia? Dziękuję

Produkt jest dostępny. Realizacja zamówienia trwa zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych w zależności od wybranego wykończenia powierzchni i aktualnego stanu magazynu w momencie zamawiania. Najczęściej zamawiając do godziny 10:00 odpływ będzie dostarczony następnego dnia.


Czy jest sitko przed syfonem i możliwość jego czyszczenia bez rozkuwania? Pozdrawiam. Maciej

Syfon posiada sitko. Zarówno sitko jak i rurka inspekcyjna są wyjmowalne od góry odpływu. Dzięki temu jest dostęp do wnętrza syfonu i w razie potrzeby można go czyścić po zainstalowaniu.


Czy syfon jest obracalny 360?

Niestety nie. Obracalny syfon można znaleźć we wszystkich pozostałych odpływach, które nie mają w nazwie Slim.


Jest mozliwosc zakupu rusztu ze stali pelnego nie do wypelnienia plytka ?

Tak. model pełnej kratki nazywa się Clear i występuje we wszystkich długościach odpływu Sieme.


Dzień dobry, chciałam kopić ten produkt w wersji do wypłytkowania. Jednak na zdjęciach pokazane sa 2 kolory, stalowy oraz czarny. Proszę o informacje czy jest on dostępny w dwóch kolorach czy zdjęcia nie oddają prawdziwego koloru. ...

Dzień dobry. Pierwsze zdjęcie to wizualizacja odpływu. Nie oddaje ona idealnie koloru stali. Czarny odcień to tylko złudzenie. Póki co oferujemy jedynie standardowy stalowy kolor.


czy ten produkt jest dostępny

Tak, produkt jest dostępny od ręki. Przy zamówieniu do godziny 10:30 wysyłamy tego samego dnia.


Jak szybka jest możliwa dostawa tego odpływu liniowego?

Dzień dobry,

Produkt jest dostępny od ręki. Przy zamówieniu do godziny 10 wysyłamy tego samego dnia.


czy są w ofercie odpływy liniowe z odpływem bocznym? szerokość wnęki prysznicowej 100 cm.

Istnieje możliwość wyprodukowania takiego odwodnienia liniowego z przesuniętym otworem odpływowym pod specjalne zamówienie. Minimalna odległość otworu od brzegu kanału odpływowego to 75 mm. Czas produkcji do 10 dni roboczych. Do ceny standardowego odpływu trzeba doliczyć 250 zł brutto.


Mam syfon Drop 35/50 w odpływie liniowym czyszczenie od góry. Pytanie czy syfon ten można wyciągać do czyszczenia czy czyści się tylko sitko i reszty nie wyciągamy. Cy można używać sody octu i gorącej wody do mycia. Czy nie zniszczy się ...

Dzień dobry, do czyszczenia od góry można wyjąć z syfonu zarówno sitko, jak i rurkę inspekcyjną, która jest bezpośrednio pod sitkiem. Można używać sody z octem i gorącej wody.


Witam posiadam odpływ liniowy Sieme 70 cm z kratką na wierzchu. Chciałam zapytać czy można dokupić taką część którą się płytkuje z wierzchu?

tak istnieje możliwość zamówienia samej kratki maskującej. Cena kratki będzie stanowiła około 1/3 aktualnej ceny całego odpływu. Ponieważ kratki nie są w naszej standardowej ofercie, w celu ustalenia szczegółów zakupu prosimy o kontakt telefoniczny na 601-692-728 lub mailowy sklep@nowoczesnyprysznic.pl.


Czy syfon Drop 50 dla odpływu Wiper 1100 premium pure jest obrotowy? Czy można go przykręcić równolegle / prawie równolegle do odpływu? Pozdr. P

Dzień dobry,

Poza syfonami stalowymi, przyspawanymi do odpływu, każdy syfon, włączając w do Drop 50, jest obrotowy 360°. Jedynym wyjątkiem jest syfon Snake, który obraca się jedynie w 60°.

Syfony obrotowe w 360 ° można ustawiać w dowolnej pozycji, równolegle i prostopadle do syfonu a także pod kątem.

W razie jakichkolwiek dalszych pytań zapraszamy do kontaktu.

Dawid 601 692 728


Ile lat gwarancji i na co mają odpływy Wiper

Odpływy Wiper objęte są 25-letnią gwarancją. W skrócie gwarancja dotyczy wad fizycznych produktu. Szczegóły na karcie gwarancyjnej w dokumentach do pobrania przy produkcie.


Zobacz również

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania