Rekuperator do ciepłej wody Zypho® Standard 8kW

Specyfikacje techniczne

Zypho® Standard 8kW to bezobsługowy wymiennik ciepła z wody kąpielowej. Rekuperator odzyskuje ciepło z brudnej wody odprowadzanej do odpływu i za jej pomocą podgrzewa świeżą wodę doprowadzaną do podgrzewacza lub prysznica. Dzięki temu zużywamy mniej ciepłej wody do kąpieli lub mniej energii do podgrzania wody z sieci.

Rekuperatory ciepłej wody są stosowane na całym świecie szczególnie w krajach z wysoką świadomością ekologiczną, a także w miejscach z wysokimi kosztami energii elektrycznej. Moc urządzenia w przeliczeniu wynosi aż do 8000W, co pozwala podnieść temperaturę wody z sieci nawet o 15°C. Zakładając temperaturę wody z sieci na poziomie 10°C oraz komfortową temperaturę wody prysznicowej równą 38 - 40°C, zastosowanie ZYPHO® i podgrzanie przez niego wody z sieci do temperatury 25°C może zmniejszyć zużycie energii przez prysznic nawet o 40%. Jak mówi producent "na każde trzy prysznice, dwa są za darmo".

Wersja Standard przeznaczona jest do montażu pionowego bezpośrednio pod brodzikiem z wyjściem 90 mm.

11300
1 690,00 zł
Brutto
Aby otrzymać 2% zniżki musisz zwiększyć wartość swojego koszyka o 500 zł. Dowiedz się więcej o naszych kodach rabatowych.
Marketplace button

 

Rekuperatory wodne ZYPHO działają całkowicie bezobsługowo i bez dodatkowego zasilania. Są bardzo łatwe w instalacji i można je zamontować, stosując jeden z trzech wariantów. Tak jak inne wymienniki ciepła idealnie pasują do idei domów pasywnych i efektywnego, ekologicznego wykorzystania energii.

zypho konfiguracje instalacji

Kolejnym dużym atutem wymiennika ciepła poza bezobsługowością jest zupełnie niewidoczny sposób instalacji. Urządzenie umieszcza się pod brodzikiem, wanną lub w posadzce, dzięki czemu nie zajmuje dodatkowej przestrzeni w łazience czy kotłowni.

Nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i masowej instalacji np. hotelach, basenach, siłowniach, a nawet przedsiębiorstwach produkcyjnych gdzie oszczędności będą jeszcze bardziej zauważalne. Zwrot z inwestycji jest krótki i wynosi do około 2 lat.

zypho przekrój

Zypho wykorzystuje niemiecką technologię, a produkowany jest w Portugalii. Posiada atest higieniczny PZH oraz certyfikaty instytucji badawczych KIWA i INEGI za efektywność działania.

Urządzenie współpracuje zarówno z elektrycznymi, jak i gazowymi podgrzewaczami wody i zaczyna działać już po kilku sekundach od włączenia natrysku.

Wysokość
90 mm
Szerokość
130 mm
Długość
650 mm
Waga
5 kg
Zakres temperatur
0 - 60ºC
Maksymalne ciśnienie wody w sieci
6 bar
Spadek ciśnienia przy wodzie w sieci na poziomie 12.5 l/min
0,50 bar
Maksymalny przepływ prysznica
30 l/min
Materiał wymiennika ciepła
Miedź
Materiał obudowy
ABS
Brak opinii
Czy jest możliwość wysyłki zagranicę?

Tak. Dostawa poza granicę Polski jest możliwa, jednak do zamówienia będę musiały zostać doliczone koszty wysyłki. Po szczegóły zapraszmy do kontaktu na sklep@nowoczesnyprysznic.pl.


Czy można instalować ZYPHO w pozycji pochylonej?

Nie. Wnętrze ZYPHO jest tak zaprojektowane, aby woda całkowicie wypłynęła z urządzenia po zakończeniu prysznica.


Czy ZYPHO pełni funkcje syfonu?

Nie. Jednakże pracujemy nad dodatkowym komponentem umożliwiającym pracę z lub bez funkcji syfonu.


Jaki wymiennik ciepła zastosowano w ZYPHO?

Miedzianą spiralę. Charakterystyka miedzianej rurki: średnica zewnętrzna 12mm, średnica wewnętrzna 10 mm. Charakterystyka spirali: 25 zwojów, średnica zewnętrzna 12mm, średnica wewnętrzna 10 mm.


Czy spirala jest całkowicie zanurzona w wodzie? W jaki sposób?

ZYPHO jest wyposażony w zaporę, która zapewnia, że działa on wykorzystując cały przekrój spirali. Zapora pozwala części (ok. 30%) pobieranej wody przepływać dołem (piasek itp.), a reszcie pobranej wody górą.


Jak wygląda konserwacja?

Wyczyścić filtr (średnio raz na dwa tygodnie); Zaaplikować płyn czyszczący (średnio raz na rok). Płyn pozwala oczyścić urządzenie z tłuszczów oraz mydła, które się w nim zbierają podczas eksploatacji. Pozwala to ZYPHO odzyskać maksymalną sprawność.


Czy ZYPHO jest kompatybilny ze wszystkimi brodzikami prysznicowymi?

Zawór prysznicowy wbudowany w ZYPHO jest zgodny z brodzikami z odpływami o średnicy D=90mm. Jednakże możliwa jest instalacja 90° kolanka o średnicy 40mm, które umożliwia instalację innych zaworów (patrz: instrukcja).


Czy ZYPHO można instalować w wannach?

Tak.


Jaką ilość ciepła ZYPHO potrafi przywrócić?

To, ile ciepła zostanie przywrócone przez ZYPHO w dużej mierze zależy od różnicy temperatur pomiędzy ciepłą, a zimną wodą. Przykład_1: kiedy ciepła woda jest doprowadzana w temperaturze 45°C, wymagana ilość zimnej wody jest mała. Zimna woda przepływa więc przez wymiennik ciepłą z niższą prędkością i w konsekwencji zmiana temperatury wody zimnej jest wyższa. Przykład_2: kiedy ciepła woda jest doprowadzana w temperaturze 60°C, wymagana ilość wody zimnej jest duża. Zimna woda przepływa przez wymiennik ciepła z większą prędkością, więc zmiana temperatury wody zimnej jest niższa. Wniosek: energia, jaką zaoszczędzimy w Przykładzie_1 jest w przybliżeniu równa energii zaoszczędzonej w Przykładzie_2. Mimo, że w Przykładzie_2 mamy mniejszą zmianę temperatury zimnej wody, to dostarczona jest większa jej ilość. ZYPHO redukuje zużycie wody ciepłej od 20 do 40 procent. Niższy odzysk kraje takie jak Hiszpania, Włochy, Portugalia, dużo wyższy Czechy , Słowacja, Polska, Niemcy, Ukraina, Rosja. Czasami gdy temperatura zimnej wody wynosi 5°C odzysk nawet powyżej 40%.


Jak ZYPHO współpracuje z gazowymi piecykami?

W ciągu roku temperatura bieżącej wody podlega znaczącym zmianom. Korzystając z ZYPHO mamy „lato cały rok”, ponieważ bieżąca woda jest podgrzewana. W najcieplejsze dni w roku piecyk gazowy działa dobrze i zużywa mniej gazu, więc nie ma powody, aby ZYPHO nie działał poprawnie.


Jak ZYPHO współpracuje z elektrycznymi bojlerami?

Przy elektrycznym bojlerze jest zużywana mniejsza ilość ciepłej wody.


Ile wynosi spadek ciśnienia z wiązany z instalacją ZYPHO?

Spadek ciśnienia wynosi 0,01 do 0,20 bar.


Jak wygląda wpływ ZYPHO w przypadku paneli słonecznych?

Panele słoneczne podgrzewają zimną wodę, która zbiera się następnie w bojlerze. W bojlerze znajduje się opornik, który utrzymuje wodę w temperaturze 60°C. W tym samym układzie paneli słonecznych i bojlera opornik (pomocniczy) włącza się w zależności od zapotrzebowania. Na przykład, dla 10 osób, zakładamy zużycie wody wynoszące 400 litrów na dzień i potrzebne ogrzewanie pomocnicze na poziomie X kW. Z ZYPHO zużycie ciepłej wody jest zmniejszone, więc zmniejszony jest też pobór mocy przez rezystancję pomocniczą (w niektóre miesiące rezystancja pomocnicza nie jest nawet włączana). Kolektory słoneczne działają najlepiej w lecie, podczas gdy ZYPHO działa najwydajniej w zimie. Te dwa urządzenia są więc ze sobą kompatybilne. Gdy budynek ma zainstalowane kolektory słoneczne, roczne oszczędności związane ze zużyciem energii z zainstalowanym ZYPHO zwiększają się o 15%.


Zobacz również

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.