Odpływ liniowy Sieme 1000 mm Steel

Niskie odwodnienie liniowe Sieme Steel o długości 100 cm to gotowy do montażu zestaw zawierający stalowy odpływ z kołnierzem, stalową kratkę, płaski syfon, nóżki regulacyjne i mankiet uszczelniający. Rynienka prysznicowa Sieme jest wysokiej jakości produktem polskiego producenta w przystępnej cenie. Wykonana została z dobrej jakości grubej stali nierdzewnej 304. Dzięki temu zarówno kratka odpływowa jak i sam kanał są bardzo odporne na obciążenie, odkształcenia, rdzę i detergenty. W przeciwieństwie do tanich odpływów prysznicowych każda krawędź została starannie zaokrąglona i wyszlifowana dla bezpieczeństwa i estetyki. Rynienkę w połowie wysokości otacza stalowy kołnierz dzięki czemu odpływ jest bardzo łatwo zainstalować i właściwie uszczelnić. Odpływ jest zgodny z normą EN 1253.

Maskownica STEEL posiada wzór w postaci szeregu poprzecznych pasków. Dzięki nim odpływ ciekawiej wygląda i jeszcze sprawniej odbiera wodę z prysznica. Odpowiednia grubość stali zapewnia kratce sztywność i wytrzymałość na obciążenie. Jeżeli poszukujesz gładkiej kratki bez otworów, wybierz wersję Clear. Jeżeli zaś wolisz wypłytkować również kratkę, wybierz wersję Stone.

Ultra niski syfon dołączony do zestawu jest przeznaczony do stosowania w płytkich posadzkach, w których głębokie kucie nie jest możliwe. Wykonany został z polipropylenu, który w przeciwieństwie do tworzywa ABS nie pęka i jest odporny na działanie kwasów. Mimo niewielkiej wysokości posiada sporą przepustowość na poziomie 36 l/min. Czyszczenie jest wygodne i odbywa się od góry. Syfon SNAKE jest zgodny z normą PN-EN 274.

Więcej szczegółów

Nowy

427,41 zł

Brutto

Pure (do wypłytkowania)
 • brak
 • 3 m²
 • 6 m²
Zestaw uszczelniający jest używany do zabezpieczenia łączeń między krawędzią brodzika lub odpływu, a resztą posadzki. Dodatkowo pomaga uszczelnić ściany, posadzkę i narożniki czyli miejsca najbardziej podatne na przenikanie wody.
Każdy zestaw zawiera:
4kg folii w płynie, 1l emulsji gruntującej, 10m taśmy uszczelniającej, 2 narożniki, 2 kołnierze na rury.
Każdy zestaw jest w stanie pokryć 3 m² powierzchni dwoma warstwami.Kupując zestaw uszczelniający z tym produktem wydłużasz jego gwarancję producencką do 25 lat!

Save for later

Wyślij do znajomego

Prześlij informacje o tym produkcie

Podstawowe informacje o produkcie oraz link do niego zostaną wysłane na adres wskazanej wyżej osoby.

Komu powinniśmy odpowiedzieć?

Postaramy się udzielić odpowiedzi najszybciej jak to możliwe.

Kupując ten produkt otrzymasz:

Kanał odpływowy

stal nierdzewna 1 mm

Kratka

Steel (paski)

Syfon

Przepustowość: 36 l/min

Akcesoria

instalacyjne i użytkoweZestaw uszczelniający

Ilość: brak

Długość kanału1000 mm
WzórSteel
Wysokość kanału25 mm
Całkowita wysokość71 mm (z syfonem SNAKE)
Szerokość kanału70 mm
Całkowita szerokość110 mm
MateriałStal nierdzewna 304 S 15
Skład zestawuKorpus odpływu liniowego · Kratka odpływowa · Regulowane nóżki · Syfon · Mankiet uszczelniający
Stalowy kołnierzDołączony
CzyszczenieOdgórne: System łatwego czyszczenia
ModelSieme

Uwaga! Kupując zestaw uszczelniający z tym produktem wydłużasz jego gwarancję producencką do 25 lat!

 • Długość (X): 1000 [mm]
 • Wysokość (C): 25 [mm]
 • Odległość od kołnierza do górnej płaszczyzny (T): 15 [mm]
 • Szerokość kołnierza (F): 110 [mm]
 • Szerokość kanału (Y): 70 [mm]
 • Średnica rury odpływowej: 40/50 mm (redukcja w zestawie)
 • Kratka odpływowa w zestawie

W modelu Pure kratka odpływowa ma możliwość wykończenia np. kafelkami lub mozaiką.

 • Głębokość otworu na płytkę (A): 15 [mm]
 • Szerokość otworu na płytkę (D): 50 [mm]

rysunek techniczny sieme

Uwaga! Kupując zestaw uszczelniający z tym produktem wydłużasz jego gwarancję producencką do 25 lat!

rysunek kratki Sieme

Ikony odpływ Sieme


Adjustable legsDo zestawu dołączone są dwie regulowane nogi. Należy je zamontować po obu stronach pod metalowym kołnierzem. Dzięki nim wygodnie wypoziomujesz odpływ przed wylewką betonową. W przypadku instalacji odpływu w drewnianej podłodze na legarach bez problemu możesz je zdemontować.

Kołnierz uszczelniający dołączony do zestawu wykonany został z membrany MATLASTIC. Jest to mata z folii polietylenowej pokryta specjalną włókniną po obu stronach. Dzięki takiemu rozwiązaniu idealnie przylega do podłoża. Jej instalacja jest zalecana we wszystkich miejscach wymagających uszczelnienia. Membrana jest lekka, elastyczna, odporna na rozkład i odporna na pękanie podłoża. Zapewnia także jednolitą grubość warstwy uszczelniającej. Rozwiązanie to jest bardzo łatwe i szybkie w użyciu. Umożliwia układanie płytek zaraz po przyklejeniu maty.Mata uszczelniająca


Części syfonuOferowany odpływ wyposażony jest w nowoczesny niskoprofilowy syfon Snake. Dzięki specjalnej konstrukcji ten niski syfon do odpływów liniowych i pryszniców pozwoli znacznie ograniczyć głębokość instalacji. Zestaw wyposażono we wszystkie niezbędne elementy takie jak sitko, kluczyk montażowy i redukcja dzięki, której syfon podłączymy do rury odpływowej 40 lub 50 mm. Przepustowość na poziomie do 36 l/min gwarantuje bezproblemowe użytkowanie z deszczownicami. Syfon ma jedynie 46 mm wysokości!Więcej informacji i zdjęć dostępnych na stronie produktu Syfon SNAKE.

rysunek techniczny sieme

Uwaga! Kupując zestaw uszczelniający z tym produktem wydłużasz jego gwarancję producencką do 25 lat!

Zestaw uszczelniający

Zestaw do uszczelniania jest używany w pomieszczeniach i na podłożach narażonych na dużą wilgoć (np. łazienki, prysznice, natryski, toalety, pralnie, kuchnie itp.). Zabezpiecza podłoże, na którym mają zostać położone np. płytki ceramiczne, wykładziny. Może zostać użyty na wielu różnych powierzchniach takich jak: płyty gipsowo-kartonowe, tynki wapienne i cementowe, gazobeton, drewno, kamień itp.

Zestaw uszczelniający zawiera:

 • 4kg folii w płynie
 • 1l środka gruntującego
 • 10 m taśmy uszczelniającej
 • 2 szt. kołnierzy na rury
 • 2 szt. narożników

Cechy:

 • Wydajność 1,2 kg/m²
 • Bez rozpuszczalniów
 • Czas schnięcia: 2 godziny

Folia w płynie

Płynna folia to gotowa do użycia jednolita masa. Składa się dyspersji polimerowej, wypełniaczy i dodatków modyfikujących. Po nałożeniu na podłoże i związaniu tworzy jednolitą, elastyczną powłokę hydroizolacyjną. Folię w płynie stosuje się na podłoża szczególnie narażone na kontakt z wodą, gdzie wymagana jest szczelność: łazienki, kuchnie, pralnie.

Środek gruntujący

Produkt przeznaczony do gruntowania chłonnych i porowatych podłoży na zewnątrz i wewnątrz budynku. Szczególnie zalecany do tynków cementowo – wapiennych, gazobetonów, płyt gipsowo – kartonowych i tynków cementowych. Produkt charakteryzuje się dużą zdolnością penetracji, jest głęboko wchłaniany w podłoże wzmacniając je, równocześnie umożliwiając „oddychanie”. Zalety te poprawiają przyczepność podłoża, które przez upływ czasu straciło swoje parametry. Dzięki zmniejszeniu chłonności podłoża zmniejsza się zużycie nakładanych materiałów powłokowych: farb emulsyjnych, klejów, szpachlówek mineralnych. Roztwór z uwagi na zawartość biocydu i fungicydu zabezpiecza gruntowane podłoże przed powstawaniem grzybów pleśniowych oraz rozwojem bakterii w produkcie.

Mata izolująca

MATLASTIC jest to mata z folii polietylenowej pokryta specjalną włókniną po obu stronach. Dzięki takiemu rozwiązaniu idealnie przylega do podłoża. Jej instalacja jest zalecana we wszystkich miejscach wymagających uszczelnienia. Membrana jest lekka, elastyczna, odporna na rozkład i odporna na pękanie podłoża. Zapewnia także jednolitą grubość warstwy uszczelniającej. Rozwiązanie to jest bardzo łatwe i szybkie w użyciu. Umożliwia układanie płytek zaraz po przyklejeniu maty..

Zastosowanie:

 • Do wewnątrz i na zewnątrz
 • Na ściany i podłogi
 • Łazienki, prysznice w apartamentach, hotelach, budynkach gospodarczych (klasa wilgotności A01, A02, A1, A2),
 • Na balkony i tarasy
 • Do stosowania na podłożach wrażliwych na wilgoć, np.: tynki gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, drewniane płyty wiórowe
 • Do stosowania na chłonnych podłożach mineralnych, np.: na betonie, jastrychu, stiuku, betonie komórkowym, masach szpachlowych i masach wyrównujących

Właściwości:

 • Produkt wodoodporny
 • Klejący
 • Produkt gotowy do użycia
 • Szybka gotowość do dalszej pracy
 • Przeznaczony do wszelkiego rodzaju płytek ceramicznych
 • Uszczelnia szczeliny
 • Tworzy elastyczne i trwałe połączenia.

Uwaga! Przed instalacją należy dokładnie przeczytać instrukcję.

 • Na schematach pokazano kolejne etapy instalacji odpływu, aby zapoznać się ze szczegółowymi wymiarami produktu prosimy przejść do zakładki 'Więcej informacji'.
 • Zalecamy, aby nie usuwać folii ochronnej z odpływu do czasu zakończenia instalacji
 • Poniższa instrukcja dotyczy instalacji jedynie odpływu. Aby prawidłowo zabezpieczyć przed wodą cały prysznic należy skorzystać z zestawu uszczelniającego dostępnego w naszej ofercie. Instrukcja jego użycia dostępna jest pod tym adresem >>> Jak wykonać izolację prysznica? Kompletny poradnik krok po kroku.

Rysunki techniczne i instrukcje na temat produktu dostępne do pobrania i wydruku poniżej.

Instrukcja instalacji i warunki gwarancjiRysunek techniczny syfonu

Opinie i recenzje dla:
Odpływ liniowy Sieme 1000 mm Steel
Średnia ocena: 0
Ilość ocen: 0
5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
Korzystasz z tego produktu?
Podziel się swoją opinią, aby pomóc innym klientom podjąć decyzję

Opinie klientów o tym produkcie:
Pytanie zostanie wyświetlone po zaakceptowaniu