Odpływ przyścienny Wiper 800 mm ZK Sirocco

Kupując odwodnienie liniowe Wiper 800 mm ZK otrzymujesz pełny zestaw zawierający odpływ, kratkę, syfon, nóżki i mankiet uszczelniający.

Rynienki prysznicowe PREMIUM ZK to seria odpływów liniowych polskiego producenta WIPER. Odpływ zaopatrzony został w specjalny kołnierz izolacyjny umożliwiający odpowiednie uszczelnienie podczas instalacji. Kołnierz z jednej strony został zagięty co znacznie ułatwia montaż przy ścianie i zapewnia optymalne odsunięcie na całej długości odpływu. Zarówno kanał odpływowy jak i kratka zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej 304 odpornej na korozję i detergenty. Stal ma grubość ok 1,2 mm co gwarantuje solidny, długowieczny produkt odporny na odkształcenia nawet pod dużym obciążeniem.

Kratka odpływowa w wersji Sirocco posiada wzór w postaci wyciętych niewielkich kwadratów ułożonych w kilku rzędach, które zapewniają bardzo dobre odprowadzenie wody i jednocześnie nowoczesny wygląd.

Do zestawu dołączony jest bardzo wydajny syfon prysznicowy z wysokim poziomem zamknięcia wodnego dzięki czemu unikniemy przykrych zapachów z kanalizacji nawet jeżeli prysznic nie będzie używany przez dłuższy czas. Syfon ma również możliwość wygodnego czyszczenia od góry. W kupowanym zestawie znajdują się również nóżki, które znacznie ułatwiają regulację i poziomowanie odpływu. Dodatkowo, dołączony mankiet izolacyjny pozwala na odpowiednie uszczelnienie powierzchni wokół odwodnienia.

Odpływ idealnie nadaje się do stworzenia bezbrodzikowego prysznica typu walk-in w nowoczesnym stylu. Dzięki możliwości instalacji przy samej ścianie podczas kąpieli nie będziemy stali bezpośrednio na odpływie. Odpływ przyścienny zmniejsza także ilość docinanych płytek wykończeniowych.

Uwaga! Czas dostawy tego produktu może być wydłużony.

Więcej szczegółów

Nowy

826,26 zł

Brutto

1 007,63 zł

-18%

Pure (do wypłytkowania)
 • brak
 • 3 m²
 • 6 m²
Zestaw uszczelniający jest używany do zabezpieczenia łączeń między krawędzią brodzika lub odpływu, a resztą posadzki. Dodatkowo pomaga uszczelnić ściany, posadzkę i narożniki czyli miejsca najbardziej podatne na przenikanie wody.
Każdy zestaw zawiera:
4kg folii w płynie, 1l emulsji gruntującej, 10m taśmy uszczelniającej, 2 narożniki, 2 kołnierze na rury.
Każdy zestaw jest w stanie pokryć 3 m² powierzchni dwoma warstwami.Kupując zestaw uszczelniający z tym produktem wydłużasz jego gwarancję producencką do 25 lat!

Save for later

Wyślij do znajomego

Prześlij informacje o tym produkcie

Podstawowe informacje o produkcie oraz link do niego zostaną wysłane na adres wskazanej wyżej osoby.

Komu powinniśmy odpowiedzieć?

Postaramy się udzielić odpowiedzi najszybciej jak to możliwe.

Kupując ten produkt otrzymasz:

Kanał odpływowy

stal nierdzewna 1,2 mm

Kratka

Sirocco (kwadraty)

Syfon

Przepustowość: 48 l/min

Akcesoria

instalacyjne i użytkoweZestaw uszczelniający

Ilość: brak

Długość kanału800 mm
WzórSirocco
Wysokość kanału25 mm
Całkowita wysokość108 mm (z syfonem DROP 50/50)
Szerokość kanału84 mm
Całkowita szerokość125 mm
MateriałStal nierdzewna 304 S 15
Skład zestawuKorpus odpływu liniowego · Kratka odpływowa · Syfon · Nóżki regulacyjne · Mankiet uszczelniający
SyfonPlastikowy (PCV)
Stalowy kołnierzDołączony
CzyszczenieOdgórne: System łatwego czyszczenia

Uwaga! Kupując zestaw uszczelniający z tym produktem wydłużasz jego gwarancję producencką do 25 lat!

 • Długość (X): 800 [mm]
 • Wysokość (C): 58 [mm]
 • Szerokość kanału (Y): 84 [mm]
 • Szerokość z kołnierzem (F): 125 [mm] 
 • Szerokość pionowego kołnierza (M): 17 [mm]
 • Odległość od kołnierza do górnej płaszczyzny (T): 15 [mm]

W modelu Pure kratka odpływowa posiada otwór, który powinien zostać wykończenia kafelkami, mozaiką lub innym materiałem.

 • Głębokość otworu na płytkę (A): 12 [mm]
 • Szerokość otworu na płytkę (D): 60 [mm]

Produkt odpowiedni dla posadzek:

Drewnianych Betonowych Kafelkowanych Mozaikowanych

Dostępne wzory kratek odpływowych dla tego produktu:

Linear drain gratings

Linear shower drain advantages

Kołnierz uszczelniający dołączony do zestawu wykonany został z membrany ISOL-ONE. Jest to mata z folii polietylenowej pokryta specjalną włókniną po obu stronach. Dzięki takiemu rozwiązaniu idealnie przylega do podłoża. Jej instalacja jest zalecana we wszystkich miejscach wymagających uszczelnienia. Membrana jest lekka, elastyczna, odporna na rozkład i odporna na pękanie podłoża. Zapewnia także jednolitą grubość warstwy uszczelniającej. Rozwiązanie to jest bardzo łatwe i szybkie w użyciu. Umożliwia układanie płytek zaraz po przyklejeniu maty.

Zastosowanie kołnierza jest konieczne do prawidłowego zabezpieczenia podłoża przed przedostawaniem się wody. Istnieje możliwosć zastosowania maty do uszczelnienia całych ścian i podłogi w zasięgu prysznica. Zobacz produkty ISOL-ONE.

Regulowane nóżki dołączone do zestawu to dwa metalowe elementy gotowe do przyklejenia na końcach odpływu. Po odmierzeniu i ustawieniu odpływu w odpowiedniej odległości od ściany przy pomocy czerwonych zaczepów możemy zakotwić całość do czasu zalania betonem. Następnie dzięki niezależnej regulacji każdej nóżki możemy odpowiednio wypoziomować odpływ. W przypadku instalacji na innym rodzaju posadzki (np. drewnianej) nóżek nie trzeba przyklejać. Jest to szybkie i praktyczne rozwiązanie, które znacznie ułatwi cały proces instalacji.

regulowane nóżki
regulowane nóżki

Uwaga! Kupując zestaw uszczelniający z tym produktem wydłużasz jego gwarancję producencką do 25 lat!

Zestaw do uszczelniania jest używany w pomieszczeniach i na podłożach narażonych na dużą wilgoć (np. łazienki, prysznice, natryski, toalety, pralnie, kuchnie itp.). Zabezpiecza podłoże, na którym mają zostać położone np. płytki ceramiczne, wykładziny. Może zostać użyty na wielu różnych powierzchniach takich jak: płyty gipsowo-kartonowe, tynki wapienne i cementowe, gazobeton, drewno, kamień itp. Każdy komponent zestawu jest gotowy i bardzo łatwy w użyciu. Nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi. Wszystko zostało spakowane w jedno wygodne wiaderko.

Zestaw zawiera:

 • 4kg płynnej folii
 • 1l roztworu gruntującego
 • 10 metrów elastycznej taśmy uszczelniającej
 • 2 elastyczne kołnierze na rury
 • 2 elastyczne narożniki uszczelniające

Zalety:

 • Zużycie do 1,2kg/m²
 • Bez rozpuszczalników
 • Czas schnięcia: 2h

Folia w płynie

Folia w płyniePłynna folia to gotowa do użytku uszczelniająca masa polimerowa. Nie zawiera rozpuszczalników. Po zaaplikowaniu na podłoże tworzy wodoszczelną i elastyczna powłokę. Produkt przeznaczony do użytku w miejscach użytkowanych przez ludzi zagrożonych wysoką wilgotnością (łazienki, kuchnie, pralnie itp.). Gwarantuje odpowiednią izolację od wilgoci pod wykładzinami, płytkami ceramicznymi, glazurą, terakotą, podłogami z drewna i paneli oraz wykładzin syntetycznych.

Emulsja gruntująca

Emulsja gruntującaEmulsja przeznaczona jest do gruntowania chłonnych i porowatych powierzchni. W szczególności polecana jest do podłoży cementowych, gazobetonu, płyt gipsowo-kartonowych, tynków cementowych i wapiennych. Grunt jest głęboko wchłaniany przez podłoże dzięki czemu je wzmacnia, przywracając pierwotne parametry i nie ograniczając oddychalności. Zagruntowany substrat gwarantuje lepszą przyczepność jednocześnie ograniczając wchłanianie np. klejów czy farb co zmniejsza ich zużycie. Roztwór ma właściwości bio- i grzybobójcze dzięki czemu zabezpieczamy podłoże przed formowaniem się pleśni i grzybów.

10 m taśmy uszczelniającej · 2x kołnierze na rury · 2x narożniki

matakołnierznarożnik

Opinie i recenzje dla:
Odpływ przyścienny Wiper 800 mm ZK Sirocco
Średnia ocena: 0
Ilość ocen: 0
5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
Korzystasz z tego produktu?
Podziel się swoją opinią, aby pomóc innym klientom podjąć decyzję

Opinie klientów o tym produkcie:
Pytanie zostanie wyświetlone po zaakceptowaniu