Bateria umywalkowa podtynkowa zamontowana

Wybór baterii umywalkowej nie powinien nikomu przysporzyć większych problemów. Biorąc pod uwagę kilka podstawowych informacji o planowanym miejscu umieszczenia umywalki i konfrontując je z własnym gustem, w łatwy sposób wybierzecie odpowiednie rozwiązanie. Poniżej zebraliśmy najważniejsze cechy najpopularniejszych typów baterii umywalkowych ze względu na sposób montażu.

Mało miejsca na blacie? Bateria umywalkowa podtynkowa

Złota bateria podtynkowa okrągła

Coraz chętniej wybierane rozwiązanie do łazienek w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Baterie montowane podtynkowo stosuje się już nie tylko nad umywalkami i pod prysznicem, ale także w kuchniach i przy bidetach. Zgodnie z założeniem ze ściany ma wystawać jedynie wylewka i głowica lub pokrętła. Wszystkie elementy przyłączeniowe zostają ukryte w ścianie i przykryte eleganckim kawałkiem metalu lub rozetami. Niektóre baterie podtynkowe dostarczane są w zestawie z boxami montażowymi, które mają za zadanie ułatwić przymocowanie głównej części baterii na odpowiedniej głębokości oraz wypoziomowanie.

Pierwszą najważniejszą zaletą baterii podtynkowych jest właśnie minimalistyczny wygląd oraz niewielka liczba elementów wystająca nad tynk. Ułatwia to dbanie o czystość i zmniejsza ilość zajmowanego miejsca, a przede wszystkim pozwala uwolnić blat umywalki od kolejnego elementu i otworu.

Niestety instalacja będzie wymagała głębszego wkucia się w ścianę tak, żeby schować główną część baterii. Jeżeli nie planujesz przebudowy przyłączy wodnych lub nie możesz zwiększyć głębokości instalacji, prawdopodobnie lepiej będzie zastosować drugie najpopularniejszy obecnie typ baterii, czyli baterię nablatową.

Dużo miejsca na blacie? Bateria umywalkowa nablatowa

Czarna bateria umywalkowa stojąca wysoka

Równie często wybierane nieco bardziej klasyczne rozwiązanie to baterie nablatowe. Właściwie w tej kategorii można wyróżnić baterie umywalkowe stojące montowane na blacie oraz montowane bezpośrednio na umywalce w specjalnie przygotowanym otworze. Ze względu na ogromną ilość modeli i kolorów bateria nablatowa sprawdzi się niemal w każdym stylu wystroju.

Oprócz wyglądu trzeba jednak zadbać o dopasowanie wysokości baterii do umywalki. Umywalki nablatowe potrafią mieć bardzo różną wysokość rantu już od kilku do nawet kilkunastu centymetrów od dna. Dlatego bateria musi być odpowiednio wyższa, aby zapewnić wygodne użytkowanie i odpowiedni wygląd całości. Uwagę należy zwrócić nie na całkowitą wysokość baterii, a wysokość na jakiej będzie znajdowała się wylewka.

Przy odpowiedniej wielkości blatu bateria stojąca nablatowa daje praktycznie dowolność ustawienia względem umywalki. Dzięki temu nie jesteś skazany na typowe ustawienie baterii naprzeciw umywalki przy ścianie. Instalacja z boku czy w narożniku może pomóc zaoszczędzić sporo miejsca na blacie, a także pozwoli umieścić umywalkę znacznie bliżej ściany, zaoszczędzając tym samym przestrzeń na środku łazienki.

Niestety przy ustawieniu bardzo blisko ściany lub umywalki dostęp do wszystkich zakamarków baterii przy czyszczeniu może być nieco utrudniony.

Klasyczny wygląd i łatwy montaż bez kucia? Bateria umywalkowa natynkowa

Bateria umywalkowa natynkowa klasyczna

Najstarszy typ baterii dobrze znany każdemu. Aktualnie bardzo rzadko spotykane rozwiązanie nad umywalkami. Na pewno nie zobaczymy baterii natynkowych w nowszych budynkach i w łazienkach remontowanych w ciągu ostatnich kilku lat. Modele natynkowe podłączane są bezpośrednio do przyłączy wodnych zwykle wystających nieco ze ściany. Na skutek tego cała bateria mocno odstaje od ściany. Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest bardzo szybki dostęp do całej baterii i możliwość ekspresowej wymiany któregoś z jej elementów lub w razie potrzeby całości. Niestety duża ilość zakamarków może powodować trudności z utrzymaniem w idealnej czystości na dłuższą metę.

Jest to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie, ale ze względu na niewielką popularność zróżnicowanie wyglądu jest niewielkie, ale znalezienie nowocześnie prezentującej się natynkowej baterii umywalkowej nie jest niemożliwe.

Baterie umywalkowe w ofercie:

Bestsellery:

Nasze marki:

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.