Brodzik podplytkowy z matą Wiper Showerbase Elite

Ciężko zaprzeczyć, że instalacja brodzika podpłytkowego jest znacznie łatwiejsza i szybsza niż samodzielnego odpływu liniowego. W przypadku brodzika Showerbase remont prysznica będzie jeszcze szybszy, tańszy, pozwoli na większą dowolność przy wyborze płytek i wybaczy więcej błędów przy kafelkowaniu. Wszystko dzięki nieco innej konstrukcji i zastosowaniu najnowszego odpływu Wiper Elite z regulacją wysokości i  podwójnym odprowadzeniem wody.

Brodzik podpłytkowy Wiper Showerbase Elite widok z boku

Bazę brodzika Showerbase tak jak w przypadku innych brodzików podpłytkowych stanowi twarda i lekka płyta ze styropianu ekstrudowanego (XPS). W każdej płycie maszynowo wyżłobiono czterokierunkowe spady w stronę wbudowanego odpływu. Sam materiał mimo swojej lekkości i porowatości jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu po przyklejeniu do posadzki i pokryciu kafelkami twardością będzie dorównywał reszcie posadzki. Ponadto zapewnia świetną izolację akustyczną i termiczną, a dzięki swojej lekkości możliwe jest manewrowanie brodzikiem w pojedynkę podczas instalacji. Gotowe spady pozwolą na bezbłędne wyznaczenie miejsc cięcia kafelek i zachowanie odpowiedniej pochyłości w stronę odpływu na całej powierzchni brodzika.

Mata uszczelniająca Wiper ISOL-ONE zbliżenie

Pierwszą najważniejszą różnicą w stosunku do tradycyjnych brodzików podpłytkowych Wiper Showerlay z powierzchnią cementową jest zastosowanie specjalnej maty uszczelniającej Wiper ISOL-ONE na wierzchu. Brodziki SHOWERBASE pokryte zostały wodoodporną i wysoce wytrzymałą matą na bazie folii polietylenowej z domieszką włókniny. Folia tworzy wodoodporną powłokę, a włóknina zwiększa jej wytrzymałość i przyczepność. Mata ISOL-ONE jest fabrycznie przyklejona do brodzika mocnym dwuskładnikowym klejem poliuretanowym. Rozmiar maty jest zawsze nieco większy niż brodzika. Pozwala to na wygodne i trwałe zabezpieczenie przed wilgocią łączeń między brodzikiem a resztą posadzki.

Odpływ liniowy Wiper Elite w brodziku podpłytkowym Showerbase

Drugim elementem, który wyróżnia brodziki podpłytkowe Wiper Showerbase, jest zastosowany w nich odpływ liniowy WIPER ELITE. Specjalna konstrukcja pozwala na regulację wysokości ramki odpływu. Dzięki temu na brodziku oprócz standardowych kafelek można zastosować również znacznie grubsze materiały wykończeniowe. Takie rozwiązanie pozwala na swobodę w wyborze kafelek, a więc i ostatecznego wyglądu wymarzonego prysznica walk-in. Typowe odpływy liniowe zarówno montowane samodzielnie, jak i w brodzikach podpłytkowych posiadają jeden sposób odprowadzania wody. W odpływie liniowym Elite istnieje dodatkowe zabezpieczające odprowadzenie wody, które wynika z jego trzyczęściowej konstrukcji. Na niektórych rynkach przy poważnych inwestycjach wyposażenie odpływu w dodatkowy odbiór stojącej wody jest obligatoryjny. Woda przesączająca się przez fugi nie zostaje uwięziona pod kafelkami, ale zgodnie ze spadami prysznica jest odprowadzana w kierunku odpływu, gdzie znajduje ujście do kanału odpływowego bezpośrednio pod ramką i kratką.

Brodzik podpłytkowy Wiper Showerbase warstwy

Do brodzika dołączony jest syfon, który łączy w sobie wszystkie najważniejsze cechy, jakie syfon brodzikowy powinien posiadać. Łatwy do zamontowania przez szczelne przykręcenie na grubej uszczelce pozwala ustawić dowolny kierunek wylotu nieczystości, więc lokalizacja pionu nie stanowi problemu. Wysoki poziom zasyfonowania gwarantuje blokowanie przykrych zapachów z kanalizacji nawet po dłuższym nieużytkowaniu. Łatwe czyszczenie od góry przez wyjęcie tylko dwóch elementów.

Obecnie jest to najbardziej zaawansowane i dopracowane rozwiązanie dostępne na rynku, które pomoże stworzyć nowoczesny i trwały prysznic bez progu.

Brodziki Showerbase:

Bestsellery:

Nasze marki:

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania