Termostat C16 Sunfloor czarny z aplikacją

C16 Wi-Fi to bez wątpienia najczęściej wybierany model termostatu z naszej oferty. Ze względu na dużą ilość funkcji, które oferuje, podczas instalacji lub użytkowania mogą pojawić się pewne przeszkody nie ujęte w instrukcji. Stosując się do poniższych wskazówek, ustawisz odpowiednie dla swojej instalacji opcje oraz poznasz przydatne dodatkowe kombinacje klawiszy.

Jak zablokować / odblokować ekran w termostacie C16?

Bardzo przydatna funkcja, dla zabezpieczenia panelu sterownika przed niepowołaną zmianą temperatury i ustawień. Blokada klawiszy chroni nie tylko przed ciekawskimi rękami dzieci, ale także przed nieodpowiedzialnymi domownikami lub gośćmi w przypadku wynajmu nieruchomości. Blokadę ekranu można włączyć i wyłączyć zarówno z poziomu aplikacji, jak i bezpośrednio na termostacie. W tym celu wystarczy jednocześnie nacisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy na sterowniku środkowy przycisk (kwadrat) i strzałkę w górę. Po zablokowaniu ekranu na dole pod temperaturą pojawi się symbol kłódki. Tylko równe, jednoczesne naciśnięcie obu przycisków pozwoli na uruchomienie lub zdjęcie blokady.

W aplikacji symbol blokady znajdziesz w prawym dolnym rogu głównego ekranu. Wystarczy pojedyncze krótkie naciśnięcie dla włączenie i wyłączenia.

Jak ponowić konfigurację WiFi w termostacie C16?

Czasem przez zbyt długie oczekiwanie lub inne problemy z połączeniem sterownik może wyjść z trybu parowania z aplikacją. O trybie nawiązywania połączenia informuje szybko migający symbol WiFi w lewym górnym rogu ekranu. Jeżeli ikona jest wyświetlna stale lub nie ma jej w ogóle i sterowanie przez aplikację nie działa, trzeba wznowić tryb łączenia i przeprowadzić ponowną konfigurację.

Aby to zrobić, naciśnij na sterowniku strzałkę w górę i strzałkę w dół jednocześnie przez 3 sekundy, aż do pojawienia się na wyświetlaczu F1 lub F2. Następnie zatwierdź wybór środkowym przyciskiem.

Opcja F1

Umożliwia bezpośrednie podłączenie termostatu do Twojej sieci bezprzewodowej Wi-Fi (wymagana sieć 2,4 GHz, dodatkowe restrykcyjne opcje bezpieczeństwa w routerze mogą powodowac problemy z połączeniem).

Opcja F2

Dostępna po ponownym jednoczesnym nacisnięciu obu strzałek już po pojawieniu się opcji F1. Dzięki tej opcji termostat emituje własną sieć Wi-Fi, a podłączony do niej telefon umożliwia mu połączenie się z domową siecią (opcji tej należy używać, jeżeli opcja F1 nie pozwala na połączenie).

Jak zresetować termostat C16?

Jeżeli zechcesz przywrócić ustawienia fabryczne sterownika i zacząć konfigurację od nowa przydatna będzie funkcja "Reset" dostępna w menu głównym. Przytrzymaj środkowy przycisk (kwadrat), aby wejść do menu. Następnie za pomocą strzałki w górę lub w dół wybierz pozycję SET i zatwierdź wejście środkowym przyciskiem (kwadrat). Za pomocą środkowego przycisku (kwadrat) wybierz funkcję numer 9 (widoczną w prawym górnym rogu). Nasepnie strzałką wybierz "RST" i zatwierdź środkowym przyciskiem. Po ponownym włączeniu urządzenia konieczne będzie nawiązanie nowego połączenia z aplikacją lub ręczne ustawienie daty i godziny jeżeli nie korzystasz z aplikacji. Jeśli Twój termostat po pewnym czasie przestał działać zgodnie z pierwotnie wybranymi opcjami, użyj opcji "Reset" i spróbuj skonfigurować go od nowa. Możesz również przeinstalować aplikację na telefonie. Niektóre aktualizacje aplikacji lub systemu operacyjnego mogą wymagać ponownego parowania i konfiguracji sterownika oraz aplikacji.

Błąd E1, E2, E4 w termostacie C16. Co oznaczają?

Termostat do elektrycznego ogrzewania podłogowego ma możliwość odczytu temperatury ze wbudowanego czujnika powietrznego, z czujnika podłogowego (w zestawie, do podłączenia) lub z dodatkowego zewnętrznego czujnika (brak w zestawie). Jeżeli nie podłączysz czujnika podłogowego, a w konfiguracji sterownika zostanie wybrana opcja 00 (czujnik podłogowy), sterownik wyświetli błąd E2. Jeżeli wybrana została opcja 03 lub 04, sterownik wyświetli błąd E4. Aby ustawić właściwą opcję odczytu z pożądanego czujnika, postępuj zgodnie z instrukcją poniżej.

Przytrzymaj środkowy przycisk (kwadrat), aby wejść do menu. Następnie za pomocą strzałki w górę lub w dół wybierz pozycję SET i zatwierdź wejście środkowym przyciskiem (kwadrat). Następnie za pomocą strzałki w górę lub w dół wybierz właściwą opcję, obserwując liczby w prawy górnym rogu ekranu.

00: Czujnik podłogowy (domyślna, w większości przypadków najlepsza opcja)

01: Czujnik powietrzny

02: Czujnik powietrzny z limitem temperatury podłogi

Poczekaj na automatyczne zatwierdzenie i przejście do ekranu głównego z temperaturą.

Jak otworzyć termostat C16?

Wyświetlacz termostatu ze względu na mocne zatrzaski za pierwszym razem może być trudny do zdjęcia. Postępuj zgodnie z instrukcją załączoną poniżej. Przy zakładaniu i zdejmowaniu wyświetlacza nigdy nie naciskaj go na środku ani nie wciskaj przycisku włącznika/wyłącznika z boku obudowy.

Pobierz instrukcję PDF.

Produkty do pielęgnacji:

Bestsellery:

Nasze marki:

Dodano produkt do listy życzeń
Dodano produkt do porównania

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.